اتصال و امید به زندگی دیگران


یک زن می گوید: “در ابتدا بسیار تنها بود.”

“سخت بود زیرا من غیر از شریک زندگی خود و یکی از دوستانش از دانشگاه افراد عجیبی را نمی شناختم. بقیه در زندگی ما صاف بودند و بسیار منزوی بودند.”

این یک گزیده از تنها یکی از ده ها داستان است که از طریق پروژه QLives ، یک سری مستند کوتاه که به بررسی سلامت روان و تجارب زندگی افراد دگرباش جنسی می پردازد ، گفته شده است. این داستان خاص از فیلمی است که تجربیات تنهایی و انزوا را بررسی می کند ، در مناطق منطقه ای ، افراد بین جنسیت و افراد با پیشینه های مختلف از نظر فرهنگی و زبانی متنوع هستند.

به نظر می رسد این فیلم ها در روز جهانی مبارزه با هموفوبیا ، بیفوبیا و ترانس هراسی (IDAHOBIT) در 17 مه آغاز شده است ، به نظر می رسد افراد دگرباش جنسی را با تجربیات دیگر جامعه که ممکن است چیزی مشابه آن را پشت سر گذاشته باشند ، ارتباط می دهد.

این داستان هایی است که روزانه توسط کارکنان QLife ، خدمات مشاوره و ارجاع تلفن و اینترنت ملی برای افراد LGBT شنیده می شود – QLives ابتکار آنها است.

راس جیکوب ، مدیر کل کلینیک خدمات ، گفت: “یادگیری همکاران در سلامت روان جایگاه طولانی و تثبیت شده ای دارد – غالباً مردم می فهمند آنچه را که متحمل می شوند می تواند چیزی باشد که برای کمک به آن نیاز دارند.” QLives.

“یادگیری در مورد داستان ها و تجربیات دیگران واقعاً می تواند به روشن شدن بخشهایی از زندگی که از آنها راحت نیستید کمک کند ، خصوصاً وقتی می توانید جنبه هایی از داستان خود را در آنچه تماشا می کنید منعکس کنید.”

عکس فوری از پروژه QLives.

عکس فوری از پروژه QLives.

اگرچه مکالمات بهداشت روان در جامعه دگرباشان جنسی بیشتر و بیشتر شروع می شود ، اما جیکوبز استدلال می کند که هنوز هم ننگ زیادی برای درخواست کمک وجود دارد.

جیکوبز گفت: “من فکر می کنم اغلب اوقات بهداشت روانی” مشکل شخص دیگری “است و ما متوقف نمی شویم که چگونه با کسی در مورد آنچه زندگی می کنید صحبت کنیم. ما نباید منتظر برخی بحران ها باشیم.”

وی ادامه داد: “ما هنوز نمی توانیم به این ایده نزدیک شویم که سلامت روان چیزی است که می تواند بر هر کسی تأثیر بگذارد و اینکه درخواست کمک شرم آور یا لکه دار نیست. طبق تجربه من ، افرادی که درخواست کمک می کنند اغلب افرادی هستند که واقعاً قوی هستند اما از محدودیت های آنها نیز آگاهی دارند.”

قدرت مضامین فیلم در فیلم های QLives وجود دارد و این حیف است که برخی از سازندگان برجسته LGBT داستان های خود را تعریف می کنند.

روزنامه نگار و گزارشگر برنده جایزه ABC Journalist 7.30 مونیک شپتر در همکاری با کارگردان مشترک مت گوبی در تعدادی از فیلم ها همکاری کرده است.

پیتر توضیح داد: “آنچه ما واقعاً می خواستیم در این پنج فیلمی که ساخته ایم ، انجام دهیم ، نشان دادن تنوع در جامعه بود.

او همچنین بسیار آگاه بود که فکر می کند این فیلم ها سرانجام پیامی از امید را منتقل می کنند.

وی گفت: “ما همیشه در این داستان ها به دنبال یک قوس واقعاً گرد هستیم تا پیام مفیدی بتوان از آنها گرفت”

“بنابراین اگر در مورد تنهایی و انزوا صحبت کنیم ، در مورد چگونگی گذراندن مردم از این تجربیات ، چگونگی غلبه بر این احساسات و آنچه در این سفر آموخته اند صحبت خواهیم کرد. بنابراین حتی اگر آنها دوره های تاریک را کشف کنند ، ما همیشه سعی می کنیم با لحنی مثبت و امیدوار کننده نیز به پایان برسانیم. “

عکس فوری از پروژه QLives.

عکس فوری از پروژه QLives.

در حالی که فیلم های Shafter بسیاری از تجربیات را در جوامع دگرباشان جنسی مورد بررسی قرار می دهند ، اما این فیلم و طرفدار سلامت جامعه ، اوی رایدر ، داستان یک شخص را مطرح می کند – جکسون چیلی تراجنسیتی پیرامون مصرف مواد را به چالش می کشد.

“[It’s] وی گفت: “واقعاً از او شجاع است که داستان برخی از سخت ترین زمان هایی که با آنها روبرو شده است را به اشتراک بگذارد.”

“من چهار ساعت مصاحبه را در سه یا چهار دقیقه فیلم فشرده کردم. من فقط قسمتهایی را پخش کردم که واقعاً می توانست داستان را بازگو کند ، اما در عین حال قابل احترام باشد.”

ریدر گفت ، علی رغم پریشانی ، داستان چیلی در نهایت یافتن قدرت درونی برای ادامه کار است – پیام قدرت به هر کسی که با مشکلات مشابهی روبرو باشد.

این دقیقاً همان چیزی است که QLives در مورد آن است: ارتباط افراد LGBT با داستان همسالان خود ، کمک به آنها در درک اینکه آنها تنها نیستند.

رایدر گفت: “این شاید قوی ترین راه برای برقراری ارتباط با افرادی باشد که تجربه مشابهی را تجربه می کنند.”

“این کسی است که به آنجا رفته است.”

همزمان با راه اندازی پروژه QLives ، QLife جلسات Google Hangout را در 24 و 31 ماه مه از ساعت 17:30 برگزار می کند. برای جزئیات بیشتر در مورد چگونگی درگیر شدن به صفحه فیس بوک آنها مراجعه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر یا دسترسی به خدمات QLife ، به qlife.org.au مراجعه کنید


منبع: www.mvm210.ir

قضیه PrEP در تناسبات حماسی
بیشتر بخوان!

لینک ها کوتاه شده

shrtco.de/AuVTj
clck.ru/R5zzV
u.nu/wje4-
ulvis.net/t2q

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *