ایلان ماسک لانه گزینی مغز Neuralink در خوک را نشان می دهد


در حین ارائه ، ماسک اطلاعات جدیدی را در مورد انتظارات خود از فناوری و نورالینک به عنوان یک شرکت نشان داد. اول ، او انتظار دارد که روند پیوند بسیار گران شروع شود ، اما با گذشت زمان به “چندین هزار دلار” می رسد. به محض اینکه بتواند با انسان ادغام شود ، انتظار می رود که وقتی مدل های جدید با ویژگی های اضافی ارائه می شوند ، بتوانند دستگاه های خود را به روز کنند.

وی گفت: “شما یک نسخه برای تلفن نمی خواهید و ده سال بعد همه نسخه سه یا چهار دارند.” “حذف دستگاه و ارتقا it آن به مرور زمان مهم خواهد بود.”

https://www.youtube.com/watch؟v=DVvmgjBL74w

در مورد خود نورال لینک ، ماسک انتظار دارد که این شرکت از 100 کارمند فعلی خود به حدود 10 هزار نفر برسد. این نوعی جاه طلبی است ، همراه با توانایی های نظری آینده مانند انتقال مستقیم موسیقی به مغز انسان ، که می تواند Neurlink را از یک پروژه تحقیقاتی گران قیمت به یک شرکت الکترونیکی تبدیل کند – و روزی 158 میلیون دلار سرمایه گذاری شده در این روش را توجیه می کند. دور ، بیشتر آن مشک است.

برای راه اندازی چهار ساله ، این نمایش برای نشان دادن این است که فناوری رابط ماشین مغز Neuralink به سمت روزی پیشرفت می کند که بتوان آن را با خیال راحت در انسان قرار داد و احتمالاً به افرادی که طیف گسترده ای از شرایط ناتوان کننده را دارند کمک می کند ، در حالی که زمینه را برای انواع سناریوهای علمی باز می کند.

این رویداد طبیعتاً به بحث روی چرخهای آزاد منتقل شد که این نوع تحقیق می تواند پیش برود. چندین کارمند Neuralink در صحنه به ماسک پیوستند و در مورد خواسته های خود برای خلاص شدن از درد ، نظارت بر مردم و کشف ماهیت آگاهی صحبت کردند.

فیس بوک خواستار ترول "حجمی" توسط کمیساریای ایمنی شده است
بیشتر بخوان!

ماسک در این مراسم گفت: “من فکر می کنم در آینده شما می توانید خاطرات خود را ذخیره و پخش کنید.”

اما او به عجیب و غریب ذاتی چنین سناریوهایی اعتراف کرد: “بدیهی است که به نظر می رسد مانند آینه سیاه فصل ، “او گفت.” بدیهی است که آنها در پیش بینی بسیار خوب هستند. “

اولین کشف مهم برنامه ها و فناوری Neuralink در ژوئیه سال 2019 طی یک رویداد مشابه در سانفرانسیسکو انجام شد. در آن زمان ، ماسک نسخه های اولیه ایمپلنت های Neuralink را معرفی کرد و کشف کرد که این شرکت قبلاً آزمایشاتی را بر روی موش ها و پستانداران انجام داده است که در آن قادر است با استفاده از الکترودهای ریزی که در مغز آنها قرار گرفته است ، فعالیت عصبی حیوانات را ثبت و تجزیه و تحلیل کند. این کار شبیه کاری بود که محققان دانشگاهی و تعداد محدودی از شرکت ها برای دهه ها انجام داده اند. هدف بسیاری از این پروژه ها استفاده از ایمپلنت های مغزی برای کارهای معجزه آسا مانند بازگرداندن بینایی به نابینایان ، کمک به افراد فلج شده یا سکته مغزی برای برقراری ارتباط و درمان اختلالات روانی است. در واقع ، مردم در سراسر جهان کاشت هایی انجام داده اند که دقیقاً به این موارد کمک می کند.

بحث اصلی ماسک و سایر کارمندان Neuralink این است که فناوری موجود برای استفاده گسترده بسیار خطرناک ، دست و پاگیر و محدود است. امروزه قوی ترین ایمپلنت ها افراد را مجبور به انجام جراحی های خطرناک می کنند و اغلب بیماران تنها وقتی تحت نظارت پزشکان و متخصصان می توانند مزایای این فناوری را تجربه کنند. فراتر از آن ، طول عمر کاشت می تواند کوتاه باشد زیرا مغز دستگاه را به عنوان یک مهاجم می بیند و در اطراف آن بافت زخمی ایجاد می کند که سیگنال های الکتریکی را مختل می کند. بنابراین ، Neuralink سعی کرده است نوعی کاشت نزدیک به دستگاه الکترونیکی مصرفی ایجاد کند – چیزی که بسیار کوچکتر و ارزان تر از محصولات موجود است ، که آسیب کمتری به بافت مغز می زند و می تواند داده های مغز بیشتری را پردازش کند.

اپل به دنبال خسارت از خالق Fortnite در اختلافات مربوط به فروشگاه برنامه است
بیشتر بخوان!

طی دو ماه گذشته ، Neuralink در دستگاهی به ضخامت 22.5 میلی متر و ضخامت 8 میلی متر ، خوک کاشته است. این سخت افزار دارای یک تراشه محاسباتی با 64 سیم کوچک – یا سیم – است که با حسگرهای لبه از آن آویزان می شوند. در حین عمل ، حیوانات را قبل از عمل جراحی کرانیوتومی توسط جراح ، به اتاق عمل در مرکز Fremont منتقل می کنند و بیهوش می کنند.

پس از برداشتن بخشی از جمجمه ، یک ربات شروع به بستن سیمها به قسمتهای خاصی از مغز می کند تا حسگرها به نورون ها نزدیک شده و بتوانند سیگنالهای فعال را از مغز بخوانند. این قسمت خیاطی حدود 30 دقیقه طول می کشد ، زیرا این ربات از نرم افزار دید رایانه ، دوربین های لوکس و سایر فناوری ها برای هدایت دقیق سیم ها استفاده می کند. ماکس هوداک ، رئیس Neuralink ، در مصاحبه ای گفت: “ایلون از مدت زمانی که کل این روند طول می کشد راضی نیست.”

رقبای کوچکتر برای رویارویی با اپل و گوگل متحد می شوند
بیشتر بخوان!

“آیالون از چه مدت طول می کشد که کل روش راضی نیست”

در مواجهه من با یک خوک شایان ستایش به نام گرترود ، دیدن مدارکی برای کاشت یا جراحی بسیار دشوار بود. زخم این حیوان کاملاً خوب شد و آن را به دور قلم فلزی بداهه در دفتر نورلینک چرخاند ، درست مثل برخی دیگر از خوک ها که کاشت نداشتند. اما در حالی که من به گرترود هویج غذا می دادم و بینی او را می مالیدم ، یک صفحه رایانه عظیم پشت آن در فعالیت روشن شد و نورون های او را نشان می داد که در حال شلیک هستند و به لمس من پاسخ می دهند. سپس ، گرترود منفجر شد ، که من آن را به عنوان تأیید تعامل ما در نظر گرفتم.

اما بحث برانگیز بودن آزمایشات حیوانات و بنیانگذاران مشهور ، نورلینک را به انتقادی از فعالان حقوق حیوانات تبدیل کرده است. این شرکت گفت که افراد آزمایشی توسط متخصصان دامپروری تحت درمان قرار می گیرند و این آزمایش را به پستانداران محدود می کند.

Neuralink در تلاش برای اثبات ایمنی فناوری خود ، ایمپلنت ها را از برخی حیوانات خارج کرده و دریافت که آنها بدون هیچ گونه عوارض جانبی قابل مشاهده به زندگی عادی خود بازمی گردند. در برخی موارد ، Neuralink توانست دو ایمپلنت را در یک حیوان قرار دهد و همزمان از هر دو نیمه مغز سیگنال دریافت کند. این شرکت همچنین توانسته است نه تنها فعالیت مغز را بخواند بلکه سیگنال هایی را به الکترودها ارسال کرده و مغز را تحریک کند. همه این تحقیقات در محوطه 4645 فوت مربع Neuralink انجام شده است که شامل امکانات مونتاژ رباتیک ، تولید تراشه و سیم و دامداری است.

نقد و بررسی Marvel Avengers: یک مورد مختلط شگفت انگیز
بیشتر بخوان!

در یک مرحله Neuralink قصد داشت از یک ایمپلنت و همچنین دستگاه دیگری که در پشت گوش قرار گرفته است برای اداره امور مانند ارتباط بی سیم استفاده کند. با این حال ، حالا او همه چیز را در یک دستگاه کوچک قرار داده است. هوداک گفت: “این خیلی ساده است.” باتری ایمپلنت حدود 24 ساعت دوام دارد و در همان لحظه می توان آن را مانند تلفن هوشمند به صورت بی سیم شارژ کرد. با گذشت زمان ، Neuralink امیدوار است که دستگاه را کوچک کند ، در حالی که قدرت محاسباتی آن را بهبود می بخشد.

ماسک قبلا گفته بود که Neuralink می خواهد آزمایشات انسانی را همین امسال انجام دهد. این البته به تأییدیه های نظارتی و نویدبخش ایمن بودن فناوری نیاز دارد. هوداک گفت: “آرزو برای آزمایش های انسانی امسال کاری است که ما دوست داریم انجام دهیم.” “واضح است که این چیزی است که نمی توان عجله کرد و وقتی آماده شدیم می توانیم این کار را انجام دهیم. اگرچه هنوز نمی توانیم آن را به شما بفروشیم ، اما احساس آن بیشتر به عنوان یک محصول ، بتن بیشتر احساس می شود. اکنون ما یک ذهن مهم داریم.”

“آیالون از چه مدت طول می کشد که کل روش راضی نیست”

هوداک این ادعاها را در مقاله اخیر در خبر بهداشت دولتی كه در آن كارمندان سابق Neuralink گفته بودند این شركت می تواند برای آزمایش های انسانی به روسیه یا چین ، جایی كه تنظیم كننده ها سبك ترند ، سفر كند. هوداک گفت: “ما هرگز در مورد سفر به روسیه یا چین بحث نکرده ایم.” سازمان غذا و داروی ایالات متحده به Neuralink “وضعیت دستگاه دستیابی به موفقیت” اعطا کرده است ، این بدان معناست که آژانس نسبت به گذشته با سرعت بیشتری به پرونده های شرکت پاسخ خواهد داد ، اما تأیید آزمایش روی انسان نیست. هوداک گفت: “ما بسیار همپای FDA کار می کنیم.”

معضل اجتماعی دنیای جدید و دلهره آوری را روشن می کند
بیشتر بخوان!

ماسک سعی کرد مزایای این نوع فناوری رابط مغز و ماشین را برای سلامتی برجسته کند. افرادی که از شرایط ناتوان کننده رنج می برند به احتمال زیاد نامزدی برای انجام آزمایشات پیوند مغز هستند زیرا می توانند مزایای چشمگیری داشته باشند. مثلاً شخصی که سکته کرده است و توانایی تکلم را از دست داده است ، می تواند به راحتی فکر کند که می خواهد چه بگوید و کلمات او را می توان با استفاده از رایانه با صدای بلند گفت یا روی صفحه تایپ کرد.

البته ماسک همچنین برنامه های آینده نگرانه تری از این کاشت ها را توانایی ایجاد پهنای باند بالا بین انسان و ماشین می داند. ماسک پیشنهاد داد ، اوه ماتریکس ، شاید بتوانید بلافاصله یک زبان را بارگیری کنید یا هنرهای رزمی را یاد بگیرید. هدف نهایی ، حداقل برای ماسک ، کمک به انسانها برای همگام سازی با هوش مصنوعی خواهد بود. ماسک هنگامی که اظهارات مأموریت نورلینک را در اوایل سال جاری توصیف کرد ، این احساسات را به دست آورد.

بلومبرگ

شماره های صبح و عصر ما را دریافت کنید

بیشترین بازدید در فناوری

ادعاها


منبع: www.mvm210.ir

لینک ها کوتاه شده

shrtco.de/UQfrm
clck.ru/R7B8C
u.nu/vzn8v
ulvis.net/zBy

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *