این دنیای گوگل است. ما فقط در آن زندگی می کنیم


فقط این نیست که من زمان بیشتری را صرف جستجوی گوگل می کنم. سیلیکون ولی از جستجوی چیزی در اینترنت برای چنان امپراطوری گسترده فناوری استفاده کرده است که به خانه من ، کار من ، دستگاه های من و موارد دیگر وارد شده است. این مارک تجاری شده است که زندگی من – و احتمالاً مال شما – را کنترل می کند.

در آیفون اپل از برنامه های آلبوم عکس و نقشه گوگل به همراه تقویم ، ایمیل و ابزار اسناد استفاده می کنم. در رایانه و رایانه لوحی خود ، مرورگرهای مختلف وب که از آنها استفاده می کنم ، Google را به عنوان نوار جستجوی پیش فرض خود نشان می دهند. برای کار ، از Google Finance استفاده می کنم ( برای جستجوی قیمت سهام) ، Google Drive (برای ذخیره سازی پرونده) ، Google Meet (برای تماس کنفرانسی) و Google Hangouts (برای برقراری ارتباط).

در خانه من Google همه جا است. دوربین امنیتی خانه من Nest توسط Google تولید شده است. Google Voice Service زنگ خانه را برای من به صدا در می آورد. برای یادگیری نحوه تعمیر ناودان ، اخیراً فیلم های بازسازی خانه را در YouTube تماشا کردم. در نقشه های آنلاین ، Google تصاویری از خانه من گرفته است که از فضای خارج از منزل و اتومبیل های جاسازی شده در دوربین گرفته شده است.

طبق برآورد غیررسمی خودم ، روزانه حداقل هفت ساعت صرف محصولات مرتبط با Google می کنم.

بانک های استرالیایی در حال پیگیری قانونی علیه غول رمزنگاری Ripple هستند
بیشتر بخوان!

شیوع گوگل این شرکت را به نقطه بحرانی رسانده است. روز سه شنبه ، وزارت دادگستری از وی به دلیل اقدامات ضد رقابتی ، در مهمترین اقدام ضد انحصاری دولت آمریکا علیه یک شرکت فناوری برای چندین دهه ، شکایت کرد. پرونده دولت به جستجوی گوگل و چگونگی ایجاد انحصار از طریق قراردادهای تجاری منحصر به فرد و توافقات قفل شده توسط رقبا متمرکز بود.

گوگل در توییتی گفت این دادخواست “عمیقاً ناقص است”. این شرکت افزود: “مردم به دلیل انتخاب خود از گوگل استفاده می كنند ، نه به این دلیل كه مجبور نیستند یا نمی توانند گزینه های دیگری پیدا كنند.”

ادعاها

گابریل وینبرگ ، مدیر عامل DuckDuckGo ، که یک موتور جستجوی محرمانه را ارائه می دهد ، آنچه من تجربه کردم برنامه گوگل بود.

وی گفت: “من فکر نمی کنم این اتفاق به طور اتفاقی رخ داده باشد.” “آنها از محصولات مختلف خود برای حفظ سلطه خود در بازار اصلی خود یعنی جستجو استفاده کردند.”

وینبرگ گفت ، این یک قیمت حفظ حریم خصوصی برای بسیاری از ما ایجاد کرده است. به گفته وی ، گوگل اطلاعات زیادی در مورد محصولات ما در مورد محصولات خود جمع آوری می کند و به آنها اجازه می دهد مشخصات دقیق رفتار و علایق ما را تنظیم کند.

بنابراین در سال 2012 وینبرگ از Google جدا شد و حساب های خود را پاک کرد.

وی گفت: “من از درک پیامدهای خصوصی ساختن پروفایل های عظیم بر مردم – و آسیب های عظیم ، برخوردار شدم.”

صدای سینمایی در خانه ، بدون سیم
بیشتر بخوان!

اما جف جارویس ، استاد دانشکده روزنامه نگاری کریگ نیومارک و نویسنده کتاب “گوگل چه کاری انجام خواهد داد؟“یک کتاب در مورد ظهور غول جستجو ، گفت که هنوز فضای زیادی در خارج از جهان گوگل وجود دارد. اول ، ما از Google برای رسانه های اجتماعی استفاده نمی کنیم – ما در فیس بوک و TikTok هستیم. هوش مصنوعی ، حتی نوعی که گوگل در حال توسعه است ، هنوز هم کاملا هوشمند است ،” .

جارویس گفت: “اینترنت هنوز بسیار بسیار جوان است.”

برای آزمایش این استدلال ، تصمیم گرفتم حضور Google را در زندگی ما فهرست بندی کنم. در اینجا برخی از نتایج

تبلیغات در همه جا

وقتی در وب گشت و گذار می کنیم ، احتمالاً بدون اینکه حتی متوجه آن باشیم با Google ارتباط برقرار می کنیم. به این دلیل که بیشتر سایتهایی که بازدید می کنیم حاوی فناوری های تبلیغاتی Google هستند که مرور ما را ردیابی می کنند. وقتی مقاله وب حاوی آگهی نمایش داده شده توسط Google را بارگذاری می کنیم ، این شرکت مستندات سایتی را که آگهی را بارگذاری کرده است ، حفظ می کند – حتی اگر روی آگهی کلیک نکرده باشیم.

گوگل YouTube را در سال 2006 خریداری کرد. اعتبار:بلومبرگ

و حدس بزنید چه. بیشتر تبلیغاتی که می بینیم توسط Google نمایش داده می شود. سال گذشته این شرکت 63 درصد از هزینه های تبلیغات دیجیتال را به خود اختصاص داد و طبق گزارش شرکت تحقیقاتی eMarketer ، بازیکن شماره 2 ، فیس بوک ، که 37 درصد بود را کوتوله کرد.

فن آوری های نوآورانه را برای دهه ها بازی به ارمغان بیاورید
بیشتر بخوان!

فناوری های تبلیغاتی گوگل همچنین شامل کد تجزیه و تحلیل نامرئی است که در پس زمینه بسیاری از سایت ها اجرا می شود. طبق تجزیه و تحلیل DuckDuckGo ، حدود 74 درصد از سایت هایی که ما بازدید می کنیم Google Analytics را اجرا می کنند. بنابراین این حتی داده های بیشتری است که ما خودمان در اختیار Google قرار می دهیم ، غالباً بدون اینکه بدانیم.

تلفن و رایانه

بیایید با Android ، محبوب ترین سیستم عامل تلفن همراه در جهان شروع کنیم. افرادی که دارای دستگاه های اندرویدی هستند لزوماً برنامه ها را از فروشگاه Google Play بارگیری می کنند.

Android شامل برنامه های اساسی Google برای نقشه و ایمیل است و جستجوی Google برای جستجوی مقالات و مرور تنظیمات دستگاه به طور برجسته نمایش داده می شود. دستیار مجازی صوتی فعال نیز بخشی از دستگاه های Android است.

حتی اگر شما صاحب یک آیفون اپل باشید ، مانند من ، گوگل برای رشد چشم پوشی می کند.

Google از سال 2007 نوار جستجوی پیش فرض در مرورگر آیفون سافاری بوده است. Gmail محبوب ترین سرویس ایمیل در جهان است که بیش از 1.5 میلیارد کاربر دارد ، بنابراین احتمال اینکه از آیفون خود استفاده کنید بسیار است. روی تلفن شما

اپل "تجارت غیرمرتبط" اپیک را در میان یک درگیری Fortnite هدف قرار داده است
بیشتر بخوان!

در واقع ، طبق برنامه App Annie ، یک شرکت تجزیه و تحلیل موبایل ، گوگل صاحب ده مورد از 100 برنامه بارگیری شده در فروشگاه برنامه های Google و Apple است.

خارج از تلفن های هوشمند ، Google قدرت غالب در رایانه های شخصی ما است. طبق برخی تخمین ها ، بیش از 65 درصد ما از مرورگر وب Chrome استفاده می کنیم. و در آموزش و پرورش ، مدارس ما Chromebook کم هزینه ای را که سیستم عامل Google را اجرا می کنند به عنوان رایج ترین ابزار تکنولوژیک برای دانش آموزان انتخاب کرده اند.

فیلم آنلاین

می تواند کوتاه باشد: YouTube بدون شک بزرگترین پلت فرم میزبانی ویدیو است. عادت زنانه. حدود 215 میلیون آمریکایی YouTube را تماشا می کنند و به طور متوسط ​​27 دقیقه را در سایت می گذرانند. به گزارش eMarketer ، از 22 دقیقه پیش چند سال قبل افزایش یافت.

روش دیگری که می توانید فیلم های Google را تماشا کنید از طریق YouTube TV است ، یک سرویس پخش جریانی که بسته متوسطی از کانال های تلویزیونی را ارائه می دهد. به گفته گوگل ، YouTube TV سال گذشته بیش از دو میلیون کاربر داشته است. خیلی دور از تلویزیون اسلینگ نیست ، سرویس بسته مشابهی که دیش در سال 2015 معرفی كرد و سال گذشته حدود 2.6 میلیون مشترك داشت.

خانه و فراتر از آن

ادعاها

اگر اخیراً یک گجت متصل به اینترنت به خانه خود خریداری کرده اید ، احتمال دارد که گوگل پشت آن باشد. از این گذشته ، این شرکت Google Home ، یکی از محبوب ترین بلندگوهای هوشمند و با کمک دستیار مجازی Google را ارائه می دهد و مالک Nest ، مارک هوشمند خانگی است که دوربین های امنیتی متصل به اینترنت ، دزدگیرهای دود و ترموستات را تولید می کند.

اپل آیفون 12 5G منتشر شد
بیشتر بخوان!

ما اغلب حتی وقتی از یک برنامه کاملاً نامرتبط با آن استفاده می کنیم با Google ارتباط برقرار می کنیم. این به این دلیل است که Google زیرساخت ابر یا فناوری سرور را فراهم می کند که به ما امکان می دهد فیلم ها را پخش جریانی کرده و فایلها را به مارک های دیگر بارگیری کنیم. اگر از TikTok در ایالات متحده استفاده می کنید ، حدس بزنید: در ابر Google هستید. (TikTok ممکن است به زودی ارائه دهندگان ابر را به عنوان بخشی از معامله با اوراکل تغییر دهد).

حتی وینبرگ ، که گوگل را ترک کرد ، گفت که او نتوانسته است خدمات آن را کاملاً متزلزل کند. وی گفت وقتی هنوز جایگزین دیگری وجود نداشت ، فیلم گاه به گاه میزبان Google را تماشا می کرد.

وی گفت: “اگر کسی ویدیویی را برای من ارسال کند که من مجبور به تماشای آن هستم و فقط در یوتیوب ظاهر می شود ، این دقیقاً واقعیت است.”

مجله نیویورک تایمز

بیشترین بازدید در فناوری

ادعاها


منبع: www.mvm210.ir

لینک ها کوتاه شده

shrtco.de/mBeXA
clck.ru/RVero
u.nu/bncfd
ulvis.net/bU9a

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *