برای انزوای اجتماعی نیازی به فاصله اجتماعی نیست


بیگانگی اجتماعی ، سرپناه ، قفل شدن ، قرنطینه: شیوع ویروس کرونر جهانی باعث شده است که این اصطلاحات به عنوان بخشی از کاربردهای روزمره شناخته شوند. دولت ها و سازمان های بهداشتی در سراسر جهان طرد اجتماعی را توصیه می کنند.

این برای ما جدید نیست ؛ ما قبلاً در زندگی روزمره خود فاصله اجتماعی را تمرین کرده ایم – به جای اینکه به سینما برویم ، انتظار محتوای دیجیتالی را داشته باشیم. سفارش از طریق اوبر به جای صرف غذا با دوستانتان غذا می خورد. برای شروع مکالمه در میخانه ، انگشت خود را به سمت راست / چپ بکشید و یک تمرین را انجام دهید. پخش به جای گود زدن در آهنگ های دیسکو در بار ، با تیک توک برقصید. فاصله های اجتماعی هنگامی که از هدفون های حذف کننده نویز برای مسدود کردن دنیا استفاده می کنیم خیلی پرش نیست.

در حالی که مردم پس از حمله به قفسه های سوپرمارکت های کاغذ توالت و سایر موارد ضروری در حال دویدن هستند ، بیایید لحظه ای انعکاس دهیم که انزوای اجتماعی بیشترین تأثیر را بر جوامع آسیب پذیر خواهد داشت: افراد مسن ، PLHIV ، افراد تراجنسیتی ، معلولان ، افراد بی خانمان ، کارگران عادی ، دانشجویان بین المللی و موارد دیگر. چالش های اقتصادی

به اشتراک گذاشتن داستان برای درک سلامت روان ما کلیدی است
بیشتر بخوان!

آیا فاصله اجتماعی مورد نیاز ماست یا همبستگی اجتماعی؟ برای جامعه دگرباشان جنسی ، این سوال اهمیت بیشتری پیدا می کند زیرا فضاهای جامعه ما با چالش های مهمی روبرو هستند.

این هفته در نیویورک تایمز ، ستون ها اسلایدی راجع به همبستگی اجتماعی در زمان بیگانگی اجتماعی نوشتند. مقاله نویس تجربه دست اول خود را از موج گرمای شیکاگو در سال 1995 به یاد می آورد ، زمانی که در ماه ژوئیه حدود 739 نفر در یک هفته جان خود را از دست دادند. زندگی ای که می توانست نجات یابد زیرا به معنای دستیابی به آنها حمام سرد یا دسترسی به کولر بود.

در طول یک بحران ، حفظ خود خوب است ، اما همبستگی اجتماعی بهتر است. هیچ کس این را بهتر از جوامع LGBTQ نمی داند که در طی شیوع اچ آی وی برای حقوق بهداشت مبارزه کردند. یکی از بهترین نمونه های همبستگی اجتماعی که از بحران بیرون آمد ، برنامه دوستان بود. داوطلبان پشتیبانی یک به یک از PLHIV ارائه می دهند ، آنها را در قرارهای پزشکی یا مواد غذایی همراهی می کنند ، در انجام تکالیف کمک می کنند ، آنها را در برنامه ها یا گردش ها همراهی می کنند و از نظر عاطفی پشتیبانی می کنند.

قرص تعاملی: شیوع ویروس کرونا
بیشتر بخوان!

در اوج بحران ایدز ، بی علاقگی رسمی ، اطلاعات غلط ، شایعات ، ننگ اجتماعی ، ترس بیداد می کرد. این جامعه است که محافظت از یکدیگر و مبارزه برای خدمات بهداشتی را به عهده خود گرفته است.

از همان فناوری که انزوای اجتماعی را تحریک خواهد کرد ، می توان برای همبستگی اجتماعی نیز استفاده کرد. روند # مراقبتی رسانه های اجتماعی که از کانادا نشأت گرفته و به آرامی در سایر نقاط جهان در حال گسترش است ، یکی از این نمونه هاست. هشتگ اعمال مهربانی را افزایش می دهد و سابقه ای منظم از آن را برای تحریک دیگران در اپیدمی جهانی ایجاد می کند.

قرص تعاملی: شیوع ویروس کرونا
بیشتر بخوان!

در اینجا چند روش برای ایجاد همبستگی اجتماعی در COVID-19 بار آورده شده است:

رسیده است

برای بررسی دوستان ، همسایگان و اعضای جامعه ، به ویژه افراد آسیب پذیر ، از شبکه های اجتماعی و گروه های پیام استفاده کنید. برای بسیاری از ما به طور مستقل زندگی می کنیم و در خانه کار می کنیم ، این بدان معناست که می توان روزها کنار هم تنها بود. افراد LGBTIQ با خطر افزایش افسردگی روبرو می شوند. برای برقراری ارتباط با یکدیگر و حفظ روحیه ، گپ های گروهی را در Zoom یا Hangouts در Google تنظیم کنید.

کمک

قوانین فاصله اجتماعی مانع از دویدن به فروشگاه های مواد غذایی یا سوپرمارکت ها برای تهیه مواد ضروری نمی شود. در مسیرهای مواد غذایی خود بررسی کنید که آیا می توانید برای دوست یا همسایگی که نمی تواند بیرون برود چیزی تهیه کنید.

چالش نکنید

ذخیره مواد ضروری و داروها ، چالش برانگیز نیست. سازمان های بهداشتی توصیه می کنند که اگر از دارو استفاده می کنید ، باید 30 روز برای دارو وقت بگذارید. باز هم ، چالش نکنید! به یاد داشته باشید ، برخی دیگر نیز هستند که برای بقا به چیزهایی نیاز دارند.

زنان از کار در خانه بیشتر از مردان خوشحال هستند
بیشتر بخوان!

برو بودجه آنها را تأمین کن

کارگران گاه به گاه ، هنرمندانی که ممکن است اجراهایشان لغو شده باشد ، افرادی که منبع درآمد آنها تحت تأثیر قوانین COVID-19 قرار گرفته است ، سخت تر از بقیه خواهند بود. اگر توانایی مالی آن را دارید ، به افراد بی بضاعت یا سازمان هایی که با افراد آسیب پذیر کار می کنند پول اهدا کنید.

پشتیبانی از تجارت LGBTIQ +

از مشاغل LGBTIQ + انتظار می رود ضربه سختتری به این وخیم وارد کنند که با شیوع همراه باشد. پشتیبانی از کتابفروشی ها ، مغازه ها ، کافه ها و کارمندان آنها. محصولات را سفارش دهید یا گواهی های هدیه را برای استفاده های بعدی خریداری کنید.

قوانین را دنبال

بسیاری از دولت ها و آژانس های بهداشتی فاصله اجتماعی را تحمیل کرده اند. این قوانین را نادیده نگیرید. شما ممکن است بتوانید از COVID-19 زنده بمانید ، دیگران که ممکن است در معرض آن قرار بگیرند نه.

قضیه PrEP در تناسبات حماسی
بیشتر بخوان!

صحبت خواهیم کرد

از دوستیابی و اتصال به برنامه ها برای ملاقات آنلاین با افراد ، مکالمه ، بحث در مورد علاقه ها و سرگرمی ها ، دیدار با دوستان و سرگرمی استفاده کنید.

دیگر جای ننگ نیست

ننگ و تبعیض علیه افراد آلوده به COVID-19 و همچنین علیه افراد به دلیل نژاد ، قومیت واقعی است – هم آنلاین و هم آفلاین. با انگ و تبعیض مبارزه کنید. رنگ پوست شما را در برابر ویروس ایمن نمی کند.

با اخبار جعلی مبارزه کنید

اطلاعات غلط ، شایعات و اخبار جعلی بیداد می کند. اطلاعاتی را که دریافت کرده اید منتقل نکنید مگر اینکه از منبع خبری معتبر دریافت کنید. حتی در این صورت ، هرگونه اطلاعاتی را بررسی کنید.

هیچ چیزی

اگر احساس افسردگی ، انزوا یا تنهایی می کنید ، به کسی احتیاج دارید که با او صحبت کنید – در صورت تمایل با او تماس بگیرید


منبع: www.mvm210.ir

لینک ها کوتاه شده

shrtco.de/lpoo
clck.ru/R5qyb
u.nu/m3m2z
ulvis.net/q9u

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *