به اشتراک گذاشتن داستان برای درک سلامت روان ما کلیدی است


اهمیت گفتن و به اشتراک گذاشتن داستان ها و تجربیات شخصی در مورد سلامت روان ، هدف اصلی QLife ، اولین برنامه مشاوره و ارجاع موازی LGBTI ملی است.

به حدی که آنها کمپین QLives را آغاز کردند و خواستار ارسال مطالب از سراسر استرالیا در مورد حساب های شخصی مربوط به بهداشت روان شدند. QLives تلاش می کند تا داستان های مختلفی را درباره افراد دگرباش جنسی در مورد زندگی با سلامت روان یا مبارزه با آنها و به اشتراک گذاشتن راهکارها و پشتیبانی هایی که در مواقع ضروری به شما کمک می کند جمع آوری کند. QLife می گوید افرادی که به دنبال چنین داستان هایی می روند و خود را در مورد تجربیات دیگران آموزش می دهند اغلب اولین قدم مردم هستند. برای بهبود سلامت روان آنها.

به گفته این سازمان ، این مبارزات همچنین با هدف افزایش گفتگوی ملی در مورد این موضوع و پرداختن به نرخ های نامتناسب مسائل روانی در بین جامعه دگرباشان جنسی در مقایسه با جامعه گسترده تر انجام می شود.

در QLife آنها می گویند که با این کار با مشکلی روبرو هستند که بسیاری از مردم حتی در بیان آنچه روزانه با آن زندگی می کنند روبرو هستند – چیزی که به اعتقاد آنها در مرکز موضوع است.

راس جیکوبز ، مدیر کلینیک QLife گفت: “آنچه ضروری است افزایش سواد سلامت روان در افراد LGBT است.”

“درک سلامت روان ، چگونگی کنار آمدن با چالش های پیش روی مردم و چگونگی تقویت نقاط قوت مردم ، تنها می تواند به بهبود رفاه استرالیایی های دگرباش جنسی کمک کند.

“به اشتراک گذاشتن داستان ها می تواند راهی برای افزایش آگاهی باشد ، به مردم کمک کند درک کنند که تنها نیستند و می توان از آنها حمایت کرد.”

با همکاری بین اتحاد ملی مراقبت های بهداشتی ، پنج خدمات داوطلبانه ایالتی و وزارت بهداشت استرالیا ، QLife خدمات مشاوره تلفنی را در سراسر کشور از طریق یک شبکه ملی متصل می کند که همچنین فرصت های آنلاین را برای نیازمندان به مکالمه یا منابع فراهم می کند. . افزایش محبوبیت ، به ویژه در میان جوانان ، فرصتی برای گفتگو با یک مشاور از طریق چت آنلاین است. این نوع مشارکت به طور خاص باعث QLife شده است تا بفهمد چگونه مردم از طریق دسترسی به منابع یا دسترسی به منابع ، از اینترنت برای ارتقا health سلامت روان خود استفاده می کنند.

علاوه بر این ، QLife با ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی منظم همکاری می کند تا به آنها در مورد نیازهای خاص مربوط به مراقبت های بهداشت روان LGBTI آموزش دهد و در آستانه راه اندازی یک سری “برگه های راهنمایی بهداشت روان” در مورد انواع موضوعات مربوط به بهداشت روان ویژه LGBT است که برای کمک به متخصصان دارای مشتریانی پرشور طراحی شده است. به منظور درک بهتر نیازهای شخصی آنها.

دامیان ریگز ، عضو تیم مشاوره QLife ، گفت: “بسیار مهم است که ارائه دهندگان خدمات اصلی بتوانند برای افزایش ظرفیت نیروی کار در حمایت از افراد دگرباش جنسی ، به آموزش دسترسی پیدا کنند.”

“اگرچه ارائه دهندگان خدمات متخصص همیشه مورد نیاز خواهند بود ، اما هر روز بیشتر آنها قادر به پاسخگویی به تقاضا نیستند. افراد دگرباش جنسی حق دارند خدمات مستعد ، محترمانه و حمایتی را در همه زمینه ها ارائه دهند. “

ریگز ، که بخشی از کمیته مشورتی متخصص QLife در زمینه محتوای منابع بالینی است ، گفت که توجه کامل به تمام بخشهای جامعه LGBT برای منافع همه ضروری است. پزشکان اغلب اطلاعاتی در مورد لزبین یا همجنسگرایان دارند ، اما به ندرت در مورد آنها اطلاعات کافی دارند. کار با مشتریان ترانس * ، بین جنسی یا دوجنسیتی.

وی گفت: “هرچه بیشتر و بیشتر به سمت رویكردهای جامع در زمینه ارائه خدمات به افراد دگرباش استرالیایی پیش می رویم ، مهم این است كه ما همچنان به درک خود از دلایل ضعف سلامت روان در بخشهای خاصی در جوامع دگرباش جنسی ادامه دهیم.”

“در حالی که بسیاری از گروه ها عملکرد خوبی دارند ، اما گروه های دیگر همچنان به طور قابل توجهی ضعیف تر از سلامت روان در مقایسه با جمعیت عمومی برخوردار هستند.

“به جای دیدن این شکاف های ذاتی در این گروه های خاص ، ما باید به شناسایی عوامل اجتماعی (مانند تبعیض ، عدم دسترسی به خدمات ، عدم حمایت اجتماعی) که در نتایج ضعیف کمک می کنند ، ادامه دهیم.”

به گفته ریگز ، گسترش دامنه بیشتر ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی اصلی و تنظیم مهارت های آنها به منظور رسیدگی به سلامت روان LGBT ، حقی است که شایسته افراد جامعه است.

وی گفت: “در حالی که همیشه به ارائه دهندگان خدمات خبره نیاز خواهیم داشت ، اما آنها به طور فزاینده ای قادر به تأمین تقاضا نیستند.”

“افراد دگرباش جنسی حق دارند در همه زمینه ها خدمات مستعد ، محترمانه و حمایتی را ارائه دهند.”

آیا داستان شخصی دارید که بخواهید به اشتراک بگذارید؟ برای اطلاع از چگونگی کمک به qlife.org.au/add-y-story-story خود مراجعه کنید.


منبع: www.mvm210.ir

قرص تعاملی: شیوع ویروس کرونا
بیشتر بخوان!

لینک ها کوتاه شده

shrtco.de/UBd6n
clck.ru/R62bX
u.nu/2hmfz
ulvis.net/5eO

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *