توافق نامه ای بین اپل و گوگل که شبکه را کنترل می کند ، با طرح دعوی در ایالات متحده تهدید می شود


اپل و گوگل به ران متصل می شوند ، گرچه کوک گفت که تبلیغات آنلاین گوگل ، نان و کره با “نظارت بر مصرف کننده” سروکار دارد و حتی اگر استیو جابز ، بنیانگذار اپل ، یک بار قول “جنگ هسته ای” در دره سیلیکون خود را داده باشد. وقتی فهمید در حال کار روی یک حریف برای آیفون است.

اپل و آلفابت ، شرکت مادر گوگل ، با ارزش بیش از 3 تریلیون دلار (4.2 تریلیون دلار) در مجموع ، در بسیاری از جبهه ها مانند تلفن های هوشمند ، نقشه های دیجیتالی و لپ تاپ با یکدیگر رقابت می کنند. اما آنها همچنین می دانند که چگونه متناسب با علاقه آنها عمل کنند. و معاملات کمی در هر دو طرف جدول از معامله جستجوی آیفون بهتر بودند.

طبق گفته وزارت دادگستری ، تقریباً نیمی از ترافیک جستجوی گوگل اکنون از طریق دستگاه های اپل تأمین می شود و احتمال از دست دادن معامله اپل به عنوان سناریوی “کد قرمز” در شرکت توصیف می شود. وقتی کاربران آیفون در گوگل جستجو می کنند ، تبلیغات جستجو را مشاهده می کنند که تجارت Google را پیش می برد. آنها همچنین می توانند به سایر محصولات Google مانند YouTube راه پیدا کنند.

چرا می خواهید قدرت GaN را بسازید
بیشتر بخوان!

یک مدیر سابق گوگل ، که خواست نامش مشخص نشود ، زیرا اجازه ندارد در مورد این معامله صحبت کند ، گفت: احتمال از دست دادن ترافیک اپل شرکت را “ترساند”

وزارت دادگستری ، که به دنبال صدور قرار منع تعقیب از دادگاه برای جلوگیری از معامله گوگل از قبیل قراردادی است که با اپل منعقد کرده است ، ادعا می کند که این توافق به طور ناعادلانه کمک کرده است گوگل ، که 92 درصد از جستجوهای اینترنتی جهان را انجام می دهد ، به یک مرکز مصرف تبدیل شود. زندگی آنلاین.

ادعاها

مشاغل آنلاین مانند Yelp و Expedia و همچنین شرکت هایی از فروشگاه های رشته فرنگی گرفته تا سازمان های خبری غالباً شکایت دارند که با کنترل جستجوی گوگل به شما اجازه می دهد هزینه تبلیغات را هنگامی که افراد به سادگی نام آنها را جستجو می کنند و همچنین مصرف کنندگان را به سمت محصولات خود مانند Google سوق می دهد. نقشه ها. مایکروسافت که دو دهه پیش نبرد ضد انحصاری خود را به راه انداخت ، به نهادهای نظارتی انگلیس گفت که اگر گزینه پیش فرض آیفون ها و آیپدها باشد ، برای هر جستجوی موتور جستجوی رقیب خود ، بینگ ، درآمد تبلیغاتی بیشتری کسب می کند.

نحوه مقایسه پرچمداران اصلی
بیشتر بخوان!

علاوه بر این ، رقبایی مانند DuckDuckGo ، یک موتور جستجوی کوچک که خود را به عنوان گزینه ای محرمانه و محرمانه برای گوگل به فروش می رساند ، هرگز نمی توانند برگه Google را با اپل مطابقت دهند.

اپل اکنون در ازای ساخت موتور جستجوی گوگل برای محصولاتش ، سالانه 8 تا 12 میلیارد دلار پرداخت می كند – در مقایسه با سالانه 1 میلیارد دلار در سال. این احتمالاً بزرگترین پرداختی است که گوگل به هرکس می پردازد و 14 تا 21 درصد از سود سالانه اپل را تشکیل می دهد. این پولی نیست که اپل مشتاق دوری از آن باشد.

چرا یک بازی 11 ساله یکی از بهترین بازی های سال 2020 است
بیشتر بخوان!

در حقیقت ، کوک و پیچای در سال 2018 مجدداً با یکدیگر دیدار کردند و گفتگو کردند که چگونه می توانند درآمد جستجو را افزایش دهند. پس از جلسه ، یک کارمند ارشد اپل به یک معادل Google نوشت که “مطابق شکایت وزارت دادگستری ،” چشم انداز ما این است که مثل یک شرکت کار کنیم “.

جدایی اجباری می تواند ضرر جزئی برای اپل باشد. اما این تهدید قابل توجهی برای گوگل است ، زیرا هیچ روش روشنی برای جایگزینی ترافیک از دست رفته ندارد. همچنین می تواند اپل را به خرید یا ساخت موتور جستجوی خود سوق دهد. به گفته یکی از مدیران سابق ، مردم گوگل معتقدند که اپل یکی از معدود شرکت هایی در جهان است که می تواند جایگزین وحشتناکی را ارائه دهد. گوگل همچنین نگران بود که بدون توافق اپل دسترسی کاربران موتور آیفون را به موتور جستجوی گوگل دشوار کند.

سخنگوی اپل از اظهار نظر در مورد مشارکت خودداری کرد ، در حالی که سخنگوی گوگل به پست وبلاگی اشاره کرد که در آن شرکت این رابطه را محکوم کرد.

Xbox Series S ، Series X جزئیات پرتاب استرالیا را دریافت می کند
بیشتر بخوان!

ادعاها

اگرچه صورتحساب آن با اپل همچنان در حال افزایش است ، اما گوگل بارها اعلام کرده است که جستجو در اینترنت را کنترل می کند زیرا مصرف کنندگان آن را ترجیح می دهند ، نه به این دلیل که مشتری می خرد. این شرکت ادعا می کند که وزارت دادگستری تصویری ناقص ارائه می دهد. به گفته وی ، همکاری این شرکت با اپل تفاوتی با پرداخت کوکا کولا به سوپرمارکت برای فضای قفسه برجسته ندارد.

گوگل در دفاع از خود می گوید موتورهای جستجوی دیگر مانند Bing مایکروسافت توافق نامه تقسیم درآمد با اپل دارند که به عنوان گزینه های جستجوی ثانویه در آیفون ها ظاهر می شوند. این اضافه می کند که اپل به مردم اجازه می دهد موتور جستجوی پیش فرض را از Google تغییر دهند. اگرچه احتمالاً تعداد کمی از افراد این کار را انجام می دهند زیرا افراد معمولاً با چنین تنظیماتی زحمت نمی کشند و بسیاری به هر حال Google را ترجیح می دهند.

تحقیقات آمریکا بهره برداری از قدرت غول های فناوری را برجسته می کند
بیشتر بخوان!

اپل به ندرت ، هرگز ، به طور علنی معامله خود را با گوگل اعلام کرده است و طبق مطالعه برنشتاین ، برای اولین بار در سال جاری ادعای درآمد خود از مجوز را ذکر کرده است.

به گفته یکی از مدیران سابق که به دلیل قراردادهای محرمانه بودن با نام ناشناس صحبت کرده است ، رهبران اپل در مورد Google همان محاسبه ای را برای عموم مردم انجام داده اند: سرویس موتور جستجوی آن به هزینه روش های تهاجمی آن است.

کوک در پایان اواخر سال 2018 در پاسخ به پرسش Axius در مورد اینکه چرا با شرکتی شریک است که او نیز تلویحاً انتقاد کرد ، گفت: “موتور جستجوی آنها بهترین است.” وی اضافه کرد که اپل همچنین روش هایی برای کدر کردن جمع آوری داده های Google مانند حالت مرور خصوصی در مرورگر وب اپل ایجاد کرده است.

مجله نیویورک تایمز

بیشترین بازدید در فناوری

ادعاها


منبع: www.mvm210.ir

لینک ها کوتاه شده

shrtco.de/nRF93
clck.ru/RavJ2
u.nu/1qh85
ulvis.net/vQ7l

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *