جنگ پهن باند در شرف گرم شدن است


Telestra این هفته سرعت بارگیری را با حداکثر 4.2 گیگابایت در ثانیه (گیگابیت بر ثانیه) ارائه کرد ، چهار برابر سریعتر از سریعترین برنامه NBN موجود در خانه ها ، با استفاده از فناوری 5G.

در همین حال ، Optus در حال آماده سازی برای راه اندازی دو سرویس بی سیم 5G با قیمت 75 دلار در ماه و 90 دلار در ماه است که روی کاغذ به راحتی می تواند در برابر برنامه های ثابت NBN در بازار پا برود.

ادعاها

برنامه 75 دلار در ماه حداکثر سرعت بارگیری 100 مگابیت در ثانیه (Mbps) و متوسط ​​سرعت بارگیری 85 مگابیت بر ثانیه بین شیار زمان شلوغ بین 19: 00-11: 00 را تضمین می کند. طبق گفته Optos ، برنامه 90 دلار در هر ماه “در حال حاضر سرعت بارگیری را فراهم می کند به طور متوسط ​​214 مگابایت در ثانیه (19: 00-11: 00) “.

با تکمیل راه اندازی NBN اکنون 99 درصد ، نزدیک به 90 درصد از خانه های متصل به شبکه در برنامه های 50 مگابایت در ثانیه برنامه ریزی شده اند.

بیشتر این خانه ها تاکنون تمایلی به ثبت نام برای 100 مگابیت در ثانیه نداشته اند که ناشی از قیمت های بالا یا محدودیت های فنی NBN است.

نیکوس کاتیناکیس ، رئیس شبکه های Telestra ، می گوید خدمات بی سیم ثابت 5G می توانند از نظر کیفیت و سرعت با NBN رقابت کنند. اما یک هشدار اساسی وجود دارد.

ایالات متحده ممکن است اشتباهات خود را در سال 2009 تکرار کند
بیشتر بخوان!

“از نظر موبایل ، 2021 یک سال انتخاب خواهد بود زیرا هر سازنده گوشی هوشمند یک دستگاه 5G در بازار خواهد داشت … و اگر دستگاه ها در آنجا باشند ما نیز باید برای شبکه آماده باشیم.

کاتیناکیس می گوید: “از طرف بی سیم معمولی ، Optus قبلاً راه اندازی شده است و ما علناً گفته ایم که پیشنهادی در بازار داریم ، اما جایگزینی عمده برای NBN نخواهد بود.”

رئیس Telstra رئیس شبکه ها Nikos Katinakis اعتبار:جیمز بریک وود

به این دلیل که طبق گفته کاتیناکیس ، متوسط ​​داده های مصرف شده توسط کاربران NBN بین 250 تا 300 گیگابایت (GB) در ماه است ، به طور متوسط ​​بیش از 16 تا 20 گیگابایت داده مصرف شده در شبکه های تلفن همراه.

با این حال ، عملکرد نامشخص NBN فرصتی برای تلسترا و همکارانش فراهم می کند.

“مواردی وجود دارد که مشتریان NBN بهترین تجربه را کسب نمی کنند و در اینجا 5G می تواند گزینه دیگری ارائه دهد … 5G خواهد بود [the] کاتیناکیس می گوید: “برای اولین بار وقتی واقعاً روی بی سیم معمولی متمرکز هستیم ، اما بسیار تمرکز خواهیم کرد که فکر می کنیم مشتری مناسب برای این کار است.”

“اگر در حال حاضر 12 مگابایت بر ثانیه از طریق NBN دریافت می کنید ، من کاملاً مطمئن هستم که می توانیم با استفاده از 5G خدمات بهتری به شما ارائه دهیم … ساختار هزینه ما باید رقابتی باشد زیرا به ما امکان می دهد سود بیشتری در مقایسه با آنچه که ما فروش مجدد NBN. “

معضلات حمله خشم گربه سانان
بیشتر بخوان!

یان مارتین ، تحلیلگر رسانه می گوید درصد خانه هایی که تصمیم به دور زدن NBN دارند ، احتمالاً افزایش خواهد یافت. “ما اکنون در یک بای پس 20 درصدی هستیم و ممکن است در مدت سه سال به 30 درصد برسد.

“اکثر مردم در شبکه فیبر معمولی باقی می مانند ، اما تعداد کافی وجود دارد که اگر از پهنای باند بزرگ استفاده نکنند ، می توانند قیمت آنها را جذب کنند و این امر منجر به خروجی در نرخ نفوذ نهایی NBN می شود.

مارتین اضافه می کند: “حتی بعد از یک سال – یا 18 ماه – Optus حدود 5 درصد در بازار باند پهن با 5G پوشش دارد. اما بیش از سه سال دو برابر خواهد شد و سوال این است که آنها این مقدار را افزایش می دهند زیرا Telstra قرار است به این فضا و همچنین TPG برود.”

“در استرالیا می توانید در واقع استفاده از 5G را برای رقابت با NBN انجام دهید.”

گری مک لارن ، مدیر ارشد فناوری سابق NBN Co

مسئله وای فای سریع سریع برای بسیاری از خانه ها بزرگترین مشکل تلسکوپ ها است. با این حال ، به محض اینکه سه اپراتور تلفن همراه روی طیف mmWave (موج میلی متر) قرار بگیرند ، این ممکن است از سال آینده تغییر کند.

بازارها زنده ، پنجشنبه ، 24 سپتامبر 2020
بیشتر بخوان!

طیف mmWave که انتظار می رود تا پایان مارس 2021 به حراج گذاشته شود ، می تواند برای تحویل لپ تاپ های سریع و رعد و برق سریع مورد استفاده قرار گیرد. نمی تواند مسافت های طولانی را طی کند اما تلفن ها از طریق شبکه های سلولی کوچکتر و متراکم تری که کیت را به خانه ها نزدیک می کنند ، از پس این کمبود برمی آیند.

ادعاها

کاتیناکیس می گوید: “(این طیف) واقعاً معامله بزرگی برای همه ما است زیرا با mmWave ما در مورد طیف بسیار بیشتری صحبت می کنیم.”

“این طیف به سرعت و پهنای باند ترجمه می شود ، که در نهایت بدان معنی است که ما می توانیم کارهای بیشتری با آن انجام دهیم … از دستگاه های بی سیم ثابت شده در حال حاضر ، اکثر تولید کنندگان تلفن همراه روی دستگاه های خود خواهند بود ، بنابراین 5G و mmWave قرار نیست در مورد ایجاد شبکه و سپس ما منتظر چرخش دستگاه ها هستیم ، همه چیز همزمان اتفاق می افتد. “

به گفته مارتین ، این همگرایی طیف 5G و دستگاه ها به نفع تلفن ها است.

قابل تشخیص نیست: در راه تولید نسلی بدون HIV
بیشتر بخوان!

وی افزود: “طی سه سال شاهد افزایش چشمگیر رقابت در بازار خواهید بود ، جایی كه ما در حال حاضر قادر به مدیریت 20 تا 30 درصد از بازار باند پهن هستیم ، اما با mmWave و پیشرفت های مربوط به آن در مدت سه سال ، آنها می توانند تا 40 درصد را تحمل كنند.”

شرکت NBN به خوبی از تهدید آگاه است ، همانطور که در تصمیم خود برای تزریق فیبر بیشتر در رد پای خود مشاهده شده است ، اما تا زمانی که همچنان به اعمال قیمت های عمده فروشی ادامه می دهد ، تلسکو همچنان به دنبال راه هایی برای دور زدن کامل NBN است.

فروش باند پهن بی سیم ثابت به طور مستقیم به خانه ها به این معنی است که ارتباطات از راه دور می توانند هزینه (برای هر اتصال که باید به NBN شرکت بپردازند) (بین 22.50 تا 80 دلار) را به جیب بزنند. مدیر فناوری سابق شرکت NBN Co ، گری مک لارن ، می گوید که Telesco قادر به فروش تجهیزات ثابت بی سیم 5G خود خواهد بود و به طور انتخابی باید بتوانند NBN Co را روی انگشتان خود قرار دهند.

“هیچ راهی وجود ندارد که Telstra یا شخص دیگری بتواند این خدمات را در مقیاس گسترده بفروشد ، بنابراین آنها باید مراقب این موضوع باشند و در آنجا به تعادل هنری نیاز است.

وال استریت در پس زمینه امید تحریک کننده جمع می شود. افزایش قراردادهای آتی ASX
بیشتر بخوان!

“اما نکته اصلی در اینجا برای تلسکوپ ها مجبور کردن NBN Co به یک جنگ قیمت است.

“آنچه واقعاً جالب است این است که در بقیه جهان ایده استفاده از 5G و mmWave برای رقابت با یک شبکه ثابت ثابت کار نمی کند زیرا این همه فیبر است.

مک لارن می گوید: “اما در استرالیا می توانید در واقع استفاده از 5G را برای رقابت در برابر NBN انجام دهید.”

و بخش عمده ای از این پرونده تجاری عدم تمایل ارتباطات راه دور برای واگذاری حاشیه های خود به NBN Co.

گروه حقوقی و حقوقی خارجی TPG می گوید: “ما انتظار داریم كه خدمات بی سیم منظم ، به ویژه 5G ، وقتی كه ارائه دهندگان خدمات با رقابت با NBN با هزینه كمتری ارائه می دهند ، جذاب باشد.”
میگه ترنت زینر.

“این ممکن است تا زمانی که تغییر قابل توجهی در قیمت گذاری NBN ایجاد نشود ، باقی بماند.”

توجیهی تجاری

روز را با داستان های کلیدی ، پوشش انحصاری و نظرات متخصص روزنامه نگاران برتر کسب و کار ما که به صندوق ورودی شما تحویل داده شده اند ، شروع کنید. ثبت نام برای بشارت دادناینجاست و سناینجا.

بیشترین بازدید در تجارت

ادعاها


منبع: www.mvm210.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *