در اینترنت ایمن بمانید – Star Observer


در اینترنت امن باشید

با بارگذاری بسیاری از دنیای واقعی در فضای مجازی ، ظاهراً میزان زمان و تعداد کارهایی که به صورت آنلاین انجام می دهید به طرز چشمگیری افزایش یافته است.

حتی اگر اکنون نیز برخی از اقدامات احتیاطی معمول را انجام می دهید ، پس از مدتی – مانند هر روال معمولی – ممکن است نگهبان را ناامید کرده و راضی باشید.

اما ، همانطور که گشت و گذار در زندگی ناخواسته در دنیای خارج می تواند شما را مستعد حوادث و جرایم کند ، همچنین می توانید بدون توجه به اینترنت گشت و گذار کنید. در اینجا مواردی وجود دارد که باید بخاطر بسپارید.

کلاهبرداری

شاهزادگان نیجریه ای و برنده های تصادفی قرعه کشی هنوز هم فراوان هستند ، اما به طور کلی ، کلاهبرداری ها حیله گرانه و پیچیده تر می شوند. با وجود بسیاری از سیستم عامل ها و بسیاری از داده های خصوصی موجود ، هنرمندان یک روز فضایی را سپری می کنند.

در اینجا چند نکته در مورد چگونگی شناسایی و جلوگیری از کمبودها آورده شده است.

پست الکترونیک

اگر شبیه ماهی است ، بررسی کنید که فرستنده واقعاً کیست. “نامی که در بالای ایمیل ظاهر می شود به سادگی می تواند یک نام مستعار باشد. با برخی از سرویس گیرندگان ایمیل ، می توانید مکان نما را بر روی نام فرستنده حرکت دهید و آدرس ایمیل واقعی آنها را نشان می دهد. با دیگران ، ممکن است مجبور شوید یک گزینه کشویی انتخاب کنید که چیزی شبیه به آن را بگوید” نمایش نسخه اصلی “.

شکارچیان معامله ، وال استریت گوا را می فرستند و ASX را برای کسب سود تنظیم می کنند
بیشتر بخوان!

هرگز روی پیوند ایمیل کلیک نکنید یا پیوست را باز نکنید مگر اینکه کاملاً به فرستنده اعتماد داشته باشید. کلاهبرداران در بازیابی اسناد شرکتی بهتر می شوند.

به خاطر داشته باشید که بسیاری از بانک ها و م institutionsسسات دیگر هرگز اطلاعات شخصی را درخواست نمی کنند یا پیوندی را در بر نمی گیرند.

اگر نگران هستید ، مستقیماً با استفاده از اطلاعات تماس در وب سایت آنها – نه از موارد موجود در ایمیل – با موسسه تماس بگیرید.

از زنجیره آب

اینها در هر شکل و اندازه ای وجود دارد: یک نام مستعار زیبا “عشق را به اشتراک بگذارید”. هشدارهای هشدار بازی های گذشته در مورد آن ؛ گناهی که باعث اعتراض “من شرط می بندم هیچ یک از دوستانم …” است

وجه مشترک آنها این است که از شما می خواهند پیام را کپی کنید ، در یک پیام جدید جای گذاری کنید و به تعداد X نفری که می شناسید منتقل کنید.

بازارها زنده ، پنجشنبه ، 24 سپتامبر 2020
بیشتر بخوان!

گذشته از عامل آزردگی زیاد و سایر ترافیک غیرضروری سایبری ، بسیاری از این پیام ها به انتشار اطلاعات نادرست کمک می کنند. ایجاد اضطراب؛ تلف کردن وقت.

حتی پیام های به ظاهر مثبت ممکن است نادرستی داشته باشند.

از زمان شروع اپیدمی در ایمیل ها و پیام های زنجیره ای افزایش یافته است. درگیر نشو

اخطارها و اخطارهای رسمی هرگز از این طریق ارسال نمی شوند.

برخی از پیام ها ممکن است همراه با پیوست یا کدی باشد که حاوی – متاسفم ، هنوز کلمه دیگری وجود ندارد – ویروس است.

اخبار جعلی

در طی یک بحران که در حال حاضر تجربه می کنیم چرخ در شایعات مانند یک دینام می چرخد.

آسان است که اطلاعات غلط ، کامل یا گمراه کننده جایگاه خود را بدست آورند و به سرعت به یک “واقعیت” تبدیل شوند.

قبل از اینکه از برخورد یک شهاب سنگ به زمین بترسید (خشکسالی ، آتش سوزی ، سیل و طاعون داشتیم ، بنابراین قابل اعتماد است) تحقیق کنید.

در اینجا چند وب سایت معتبر بررسی واقعیت وجود دارد.

تأیید حقایق توسط RMIT ABC به طور مشترک توسط انستیتوی فناوری سلطنتی ملبورن و ABC News مدیریت می شود ، بیانیه های ارائه شده در اخبار عمومی با تمرکز بر محتوای محلی را بررسی می کند.

کونن می گوید ، تاج فاجعه در چین را به دلیل "خطر قانونی" بررسی نکرده است
بیشتر بخوان!

واقعیت سیاسی تحت مدیریت موسسه Pointer که یک مدرسه تحقیقاتی و روزنامه نگاری در ایالات متحده است.

اسنوپ این یک سایت بسیار محبوب برای بررسی حقایق محقق است ، انواع شایعات ، از افسانه های شهری گرفته تا ادعاهای سیاسی.

همیشه بهتر است چند منبع مختلف را بررسی کنید و ببینید که این اجماع چیست.

حریم خصوصی و اختیار

اگرچه یک نکته خیلی خوب روی آن قرار ندهید همه چیز کمی روی نت گذشت. این بدان معنی است که بسیاری از مواد شخصی و صمیمی وجود دارد که از طریق رگه های فیبر نوری در شبکه عبور می کنند.

کاری که شما با رضایت با یک بزرگسال دیگر انجام می دهید (یا ضرب آن) کاملاً تجارت شماست … تا غیر از این.

در انتهای دیگر اتصال خود نمی توانید ببینید چه اتفاقی خارج از صفحه رخ می دهد. شریک سایبری شما ممکن است بدون اجازه شما جلسه را ضبط کند. ممکن است مخاطب داشته باشند.

وقتی صحبت از تعاملات دیجیتال می شود ، شما کنترل بسیار محدودی بر داده ها دارید. حتی اگر کاملاً به شریک سایبری خود اعتماد دارید ، ممکن است شما ، آنها یا پلتفرمی که از آن استفاده می کنید هک کرده یا به طور تصادفی اطلاعاتی را درز کرده باشند.

لمس سبک انبار آتش سوزی را تبدیل می کند
بیشتر بخوان!

بهترین روش این است که تا حد ممکن ناشناس باشید. از یک اسم ساختگی استفاده کنید و صورت خود را پنهان کنید.

مگر اینکه شخصی را کاملاً بشناسید و به او اعتماد کنید ، اطلاعات شخصی خود را به اشتراک نگذارید و هرگز اطلاعات را در یک بستر عمومی به اشتراک نگذارید.

در این مرحله ، جزئیاتی که باید به اشتراک بگذارید ، مگر اینکه مشخص باشد ، این است که شما (همه) بیش از سن رضایت هستید (17 سال در تاسمانی و SA ، 16 سال در بقیه استرالیا). اگر در حال برقراری ارتباط با افراد خارج از کشور هستید ، باید بررسی کنید که قانون در آنجا وجود دارد.

ملاقات آنلاین با افراد همچنین می تواند از نظر عاطفی شما را آسیب پذیر کند ، خصوصاً اگر تنها زندگی می کنید.

به راحتی می توان دستکاری یا کلاهبرداری را انجام داد اگر کسی اعتماد شما را جلب کند.

حتی در صورت عدم وجود سو bad نیت ، هر رابطه ای که به صورت آنلاین برقرار کنید محدودیت هایی دارد. ما نمی دانیم چه مدت حبس می شویم و این ممکن است آرزوی صمیمیت را دشوار کند.

قضیه PrEP در تناسبات حماسی
بیشتر بخوان!

البته بدتر ، اگر از نظر عاطفی سرمایه گذاری کنید و رابطه بدتر یا پایان یابد.

شبکه های پشتیبانی خود را آماده کنید و مطمئن شوید که در این مورد تماس گرفته اید. اگر احساس می کنید قادر به کنار آمدن نیستید از خدمات حرفه ای استفاده کنید.

مثبت بمانید

ما در حال حاضر با پیش بینی های شدید و آمار نگران کننده بمباران شده ایم ، که می تواند بسیار افسرده و اضطراب آور باشد.

به روز بودن در مورد آخرین توصیه ها و محدودیت ها بسیار مهم است ، اما خوش بین بودن و داشتن انگیزه نیز به همان اندازه مهم است.

تعداد زیادی ترول و جنگنده صفحه کلید وجود دارد که دوست دارند ناراحتی خود را به صورت آنلاین تخلیه کنند. با آنها گند نزنید و لطفاً یکی از آنها نباشید.

کمی از شبکه های اجتماعی و اخبار استراحت کنید. چیزی سبک یا الهام بخش را تماشا کنید یا کاری خلاقانه انجام دهید.

اینترنت با مشکلاتی روبرو است اما یک معجزه نیز هست. تصور کنید گذر از همه اینها بدون او چگونه خواهد بود.

بگذارید آن را مثبت نگه داریم.


منبع: www.mvm210.ir

لینک ها کوتاه شده

shrtco.de/2rBYM
clck.ru/R5qeg
u.nu/eqmjo
ulvis.net/NA5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *