معضل اجتماعی نشان می دهد که چگونه داده های ما ردیابی می شود


تریستان هریس ، فرستنده سابق طراحی گوگل که در این مستند حضور داشت ، بازگو کرد سن و The Morning Herald در سیدنی افراد بیشتری بعد از تماشای شبکه های اجتماعی از آنچه که انتظار داشتند قطع شده اند.

وی می گوید: “هدف از این فیلم فقط این نیست كه هرکسی بخواهد برنامه ها را از تلفن خود پاک کند.” “همه ما می دانیم که انتظار از همه غیرممکن است … من فکر می کنم آنچه تغییر کرده است ایجاد یک اجماع جهانی در مورد یک مشکل است.”

برای نشان دادن میزان مشکل ، هدف من این بود که بفهمم در طول این سالها چه مقدار اطلاعاتی که مایل بوده ام به غول های فناوری داده ام.

فیس بوک

درخواست اطلاعات من از فیس بوک ، که تخمین زده می شود 774 میلیارد دلار (1090 میلیارد دلار) تخمین زده شود و همچنین دارای اینستاگرام و واتس اپ باشد ، فقط 10 دقیقه طول کشید تا داده های 338 مگابایتی که من نگه داشتم را بازیابی کنید.

این اطلاعات شامل هر زمان ورود من به فیس بوک ، آدرس های IP و مکانهایی که در آنها وارد شده ام ، هر عکسی که ارسال کردم ، پستی که در مورد آن نظر داده ام ، دعوت نامه های رویداد و هرگونه درخواست عضویت که هرگز رد کردم (متأسفم).

با این حال دکتر بلیندا بارنت ، استاد ارشد ارتباطات در دانشگاه سوینبورن ، می گوید این اطلاعات فقط آغاز اطلاعاتی است که فیس بوک در مورد من در اختیار دارد.

او می گوید: “آنچه فیس بوک داده های پلت فرم را می نامد ، مواردی است که آنها مانند دکمه” پسندیدن “برایشان اختصاصی است ، مدت زمانی که شما روی یک پست قرار می گیرید ، یا سرعت پیمایش ، نحوه برقراری ارتباط با سیستم عامل”. “این به بسیاری از اطلاعات مربوط به شما خیانت می کند ، اما شما هرگز این داده ها را نخواهید گرفت. آنها نمی بینند که شما مالک همان چیزی هستید که متعلق به تصاویر ارسال شده خود هستید.”

ایلان ماسک لانه گزینی مغز Neuralink در خوک را نشان می دهد
بیشتر بخوان!

تمام اطلاعاتی که ما در فیس بوک قرار می دهیم دسته بندی شده و تبلیغ کنندگان می توانند از این دسته ها برای هدف قرار دادن تبلیغات استفاده کنند.

تبلیغ کنندگان می توانند بر اساس وضعیت تأهل مجردها ، نامزد ، گشوده ، جدا شده ، مشارکت خانگی ، اتحادیه مدنی ، طلاق ، بیوه یا “پیچیده” باشد و براساس رویدادهای زندگی مانند شغل جدید ، تازه ازدواج کرده ، دور از خانواده یا در یک رابطه از راه دور .

جیم استوارت ، بنیانگذار آژانس بازاریابی دیجیتال StewArt Media ، می گوید این طبقه بندی چنان گسترده است که در صورت تمایل می تواند افرادی را در فیس بوک هدف قرار دهد که به “حیوانات خانگی (اما فقط گربه ها)” علاقه مند هستند.

به گفته وی ، تبلیغ کنندگان می توانند با دسترسی به هرکسی که عکس تعطیلات خود را در فیس بوک قرار داده است ، افرادی را که دوست دارند سفر کنند ، هدف قرار دهند.

او می گوید: “شما می توانید تاریخ تولد خود را در فیس بوک داوطلب کنید ، اما حتی اگر این کار را نکنید ، فیس بوک احتمالاً می تواند آن را از طریق پست هایی که افراد ارسال می کنند ، حل کند.” “من آن را ترسناک وحشتناک خوب می دانم زیرا ترسناک و وحشتناک است اما توانایی هدف گیری از نقطه نظر بازاریابی بسیار قوی است.”

سخنگوی فیس بوک درمورد اینکه آیا این پلتفرم با واکنش کاربران در نتیجه این مستند روبرو شده است ، اظهارنظر نمی کند و می گوید تعداد کاربران در این شرکت همچنان در حال رشد است.

Xbox Series S ، Series X جزئیات پرتاب استرالیا را دریافت می کند
بیشتر بخوان!

سخنران به پاسخ فیس بوک به نشان می دهد معضل اجتماعی اوایل این ماه منتشر شد ، جایی که او به ادعاهای این مستند می پردازد و می گوید که این ماده حاوی مطالبی در زمینه احساسات است.

این مستند ادعا می کند که شرکت های فن آوری و رسانه های اجتماعی عمداً برای فروش ما و سود بردن از داده های ما از طریق “ردیابی سرمایه داری” هنگامی که کاربران محصول هستند ، طراحی شده اند.

هریس می گوید: “در این سیستم ، ما نهنگ هستیم ، ما درخت هستیم و وقتی برای توجه خود استخراج می شویم ، برابرتر هستیم.”

فیس بوک در پاسخ خود می گوید: “شما محصول نیستید.” “ما گزارشاتی را در مورد انواع افرادی که تبلیغات و عملکرد تبلیغات خود را مشاهده می کنند به تبلیغ دهندگان ارائه می دهیم ، اما اطلاعاتی را که شخصاً شما را شناسایی می کند به اشتراک نمی گذاریم مگر اینکه به ما اجازه دهید.”

فیس بوک ادعا می کند معضل اجتماعی دیدگاه تحریف شده ای درباره چگونگی کارکرد سیستم عامل های رسانه های اجتماعی برای ایجاد “بز لعنتی راحت” برای “مشکلات اجتماعی دشوار و پیچیده” ارائه می دهد.

تیک تاک

فیس بوک محبوب ترین شبکه رسانه های اجتماعی است ، اما TikTok – با ارزش 100 میلیارد دلار – به خصوص در جمعیت های جمعیتی جوان ، بسیار سریع در حال جذب شدن است.

TikTok 2 میلیارد بار در سراسر جهان بارگیری شده است ، از زمان شروع اپیدمی COVID-19 حدود 2.5 میلیون کاربر در استرالیا و 50 درصد افزایش کاربران داشته است.

Galaxy Z Fold 2 سامسونگ هنوز ناهموار است
بیشتر بخوان!

TikTok متعلق به شرکت چینی ByteDance است و دولت این نگرانی را ایجاد کرده است که از این پلتفرم می توان برای ایجاد یک پایگاه داده دیجیتالی عظیم از کاربران استفاده کرد که می تواند با حزب کمونیست چین به اشتراک گذاشته شود.

من خواستم اطلاعاتم را از TikTok بارگیری کنم و رسیدن به آن چند روز طول کشید ، حتی اگر فقط حدود 700 مگابایت باشد.

این داده ها شامل جلوه های مورد علاقه من ، هشتگ ها ، اصوات ، دنبال کنندگان من و لیست زیر ، سابقه ورود به سیستم ، تاریخچه مرور ویدیو و تاریخچه چت است.

با توجه به بحث و جدال پیرامون برنامه ، داده های جمع آوری شده توسط TikTok کاملاً محدود بود ، هرچند که من هرگز در TikTok پست نگذاشتم ، زیرا فقط از آن برای کار استفاده می کردم.

TikTok پاسخی نخواهد داد معضل اجتماعی یا داده هایی که وی جمع آوری می کند.

گوگل

شرکت فناوری که بیشترین اطلاعات مربوط به من را ذخیره می کند گوگل بود که ارزش بازار آن بیش از یک تریلیون دلار آمریکا است.

جیا دو ، متخصص داده ، بنیانگذار آژانس DuData ، گفت که شاخکهای گوگل در همه جا وجود دارند ، “بسیاری از اینترنت” بسیاری از اینترنت است که توسط این غول فناوری پرداخت و مدیریت می شود.

درخواست صادرات داده های Google شامل بارگیری از 46 محصول مختلف Google شامل همه تقویم ها ، ایمیل ها و نقشه های من در کنار Google Pay ، Chrome و YouTube بود که Google نیز مالک آن است و به 14 گیگابایت داده افزایش یافت.

در تنظیمات تبلیغاتی من ، گوگل من را به عنوان یک زن 35 تا 44 ساله متاهل و دارای فرزند طبقه بندی می کند و حتی تا آنجا پیش می رود که درآمد خانوار من را بالا برآورد می کند “زیرا فعالیت ورود به سیستم خدمات Google شما مشابه افرادی است که به Google گفته اند در این گروه هستند.”

Mario 3D All-Stars ده ها دنیای کلاسیک را زنده می کند
بیشتر بخوان!

این علائم من مانند شیرینی ها (درست) ، فیلم های اکشن / ماجراجویی (اشتباه) و نرم افزار حسابداری و مالی (نه چندان زیاد ، گرچه من در حال حاضر بازپرداخت مالیات خود را انجام می دهم که ممکن است توضیح دهد).

سخنگوی گوگل از اظهار نظر خودداری کرد اما به “مرکز ایمنی” آنلاین خود اشاره کرد که بیان می کند غول جستجوی آنلاین اطلاعات شخصی کاربران را نمی فروشد.

در این مقاله آمده است: “ما از داده ها برای نمایش تبلیغات مرتبط در محصولات Google ، سایت های وابسته و برنامه های تلفن همراه به شما استفاده می کنیم.” “در حالی که این تبلیغات به ما کمک مالی می کند و خدمات آن را برای همه رایگان می کند ، اطلاعات شخصی شما برای فروش نیست.”

او می گوید گوگل نسبت به استفاده از داده ها “بسیار حساس” است و نسبت به آنچه به تبلیغ دهندگان می فروشد بسیار محتاط است ، اما یادداشت می کند آنچه توسط غول های فناوری اطلاعات شخصی در نظر گرفته می شود ، گاهی محدود است.

وی می گوید: “هر چیزی که نام آن به آن پیوست شود ، یا شماره پرونده مالیاتی من یا شناسه های سنتی پیوست شده به آن اطلاعات شخصی در نظر گرفته شود”. “شناسه دستگاه – شناسه تلفن همراه من را بگویید – که اطلاعات شخصی در نظر گرفته نمی شود ، گرچه برای اتصال به حساب من و سپس به من یک قدم بسیار کوچک است.”

این دنیای گوگل است. ما فقط در آن زندگی می کنیم
بیشتر بخوان!

حفاظت از اطلاعات شخصی استرالیایی موضوعی است که آنجل فالک ، کمیسر اطلاعات استرالیا و کمیسیون حفظ حریم خصوصی ، نسبت به آن هوشیار است.

دفتر وی با ادعای تداخل جدی و مکرر در حفظ حریم خصوصی ، به دنبال جریمه مدنی علیه فیس بوک است.

او می گوید: “تمرکز ما بر انطباق و اعمال بر روی فن آوری ها و شیوه های تجاری است که مستندات ، ردیابی ، رهگیری و تکیه بر روشهای مبهم اشتراک اطلاعات است”. “استرالیایی ها در حال حاضر با بزرگترین خطرات حفظ حریم خصوصی آنلاین روبرو هستند.”

این کشور علاقه مند به تغییر در مقررات برای رفع نگرانی در مورد این روشهای نوظهور از جمله اصلاح قانون حریم خصوصی است.

ادعاها

هریس می گوید تنظیم در مورد جمع آوری داده ها مهم است ، اما ما باید نگران نحوه استفاده از این داده ها توسط شرکت های فناوری برای پیش بینی ما باشیم.

او کتاب یووال نوح هراری را نقل می کند ساپینز، که برای کسی که هرگز به فیس بوک نمی گوید که او همجنسگراست ، مثالی است ، اما فیس بوک این را بر اساس الگوی کلیک آنها قبل از اینکه حتی خودشان را بشناسد ، می داند.

وی می گوید: “هنگامی كه این اطلاعات در دسترس باشد ، تبلیغ كنندگان می توانند آن را هدف قرار دهند بدون اینكه شما حتی در مورد خود بدانید و این عدم تقارن قدرت خطرناك است.” “کل ماجرا [of reform] این در حال تغییر کل اکوسیستم است. “

بیشترین بازدید در فناوری

ادعاها


منبع: www.mvm210.ir

لینک ها کوتاه شده

shrtco.de/zoPVJ
clck.ru/RSn8e
u.nu/qve4a
ulvis.net/9Haj

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *