چرا متنفر بودن از فیس بوک آسان است اما ترک آن دشوار است


از 2.74 میلیارد کاربر در سراسر جهان که حداقل ماهانه یک بار فیس بوک را چک می کنند ، دو سوم آنها حداقل از یک بار در ماه از ویژگی های گروه ها استفاده می کنند ، از مسائل بهداشتی و سرگرمی ها گرفته تا سازماندهی سیاسی.

فیس بوک می گوید در افرادی که از ویژگی Groups در طی همه گیری استفاده می کنند ، افزایش یافته است. با گزینه های حضوری اجتماعی که محدود به گسترش ویروس کرونا است ، افراد برای همراهی یا فقط برای گذراندن وقت به انجمن های مجازی مانند گروه ها مراجعه کرده اند.

اما در ماه های گذشته موج دیگری از تماس ها برای ترک فیس بوک نیز مشاهده شده است. مردم از این شرکت انتقاد کرده اند که در زمینه سرکوب گروههایی که نظریه های توطئه بی اساس QAnon را گسترش می دهند ، و سپس به دلیل ممنوع کردن همه حساب های QAnon ، اقدام به سرکوب نکرده است. به دلیل عدم اقدام کافی در برابر پست های دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا که حاوی اطلاعات غلط و دروغ بود و برچسب گذاری بر پست های وی که به دروغ اعلام پیروزی بعد از انتخابات است.

الگوی تماس برای ترک فیس بوک معمولاً با هر جنجالی که شرکت را در کانون توجه قرار می دهد ایجاد می شود. و هیچ مشاجره ای در 16 سال این شرکت وجود نداشته است ، از کمبریج آنالیتیکا و مسائل مربوط به حفظ حریم خصوصی داده ها گرفته تا روش های مدیریت اطلاعات نادرست.

TikTok یک پیاده در جنگ برای برتری فناوری بین ایالات متحده و چین است
بیشتر بخوان!

به دلیل بزرگی فیس بوک ، تاکنون اثرات هرگونه مهاجرت بسیار ناچیز است ، مانند حمله به T-rex با گلوله های تف. آنقدر بزرگ است که حتی آگهی دهندگان هم جایی نمی گذارند. در ماه آوریل ، بیش از 1000 شرکت در تحریم نحوه برخورد فیس بوک با گروه های نفرت و کشیدن دلارهای تبلیغاتی خود از این سیستم عامل شرکت کردند. این امر توجه زیادی از مطبوعات را ایجاد کرد اما تأثیر قابل توجهی بر درآمد آگهی شرکت نداشت.

بارگذاری

این شرکت از سال 2017 که علاقه کاربران به اخبار سنتی خود کم می شد ، Groups را به عنوان آینده فیس بوک تحت فشار قرار داده است. این سرمایه گذاری زیادی روی این ویژگی انجام داد ، گروه ها را به بخشی اصلی از فعالیت های تبلیغاتی تبدیل کرد و حتی میزبانی سالانه “اجلاس اجتماعات” را نیز آغاز کرد.

جولیا فایل ، 23 ساله از شمال فلوریدا که در 55 گروه فیس بوک است ، گفت: “تنها دلیلی که من در حال حاضر فیس بوک را ترک نمی کنم به خاطر گروه ها است. همه چیز دیگر قابل جایگزینی است.”

او برای دریافت اخبار محلی ، گروه های مربوط به بازی و توطئه ها در گروه های محله ای حضور دارد ، یکی اختصاص به کاردستی در حالی که زیاد است و دیگری فقط برای واکنش عصبانی به ذرت (بیش از 150،000 عضو). موارد موردعلاقه او یک گروه لکه بینی سگ و گروهی برای افرادی است که بیماری خاصی داشته اند که فایل خودش تجربه کرده است. این روزها او تخمین می زند که روزانه حداکثر دو ساعت را در فیس بوک سپری می کند ، حتی در حالی که بیشتر توییتر را چک می کند.

TikTok یک پیاده در جنگ برای برتری فناوری بین ایالات متحده و چین است
بیشتر بخوان!

اما طی هفته های گذشته او به طور فزاینده ای نگران است که چگونه فیس بوک سیاست های خود را اعمال می کند و معتقد است که مردم را سانسور می کند ، اغلب بدون هیچ توضیحی. او می گوید ، مسئله اصلی او خود رئیس اجرایی مارک زاکربرگ است: “من نفوذ او را دوست ندارم ، گزینه های او را دوست ندارم ، آنچه را او می گوید دوست ندارم.”

برخی از افراد در حالی که به استفاده از اینستاگرام یا واتس اپ ادامه می دهند موفق می شوند خود را از فیس بوک جدا کنند. یا از برنامه ها متعلق به یک شرکت نیستند و داده ها را به اشتراک می گذارند ، یا مایل نیستند آنها را رها کنند. برخی دیگر اقدامات موقت تری را برای فاصله گرفتن از شرکت انجام می دهند ، مانند غیرفعال کردن حساب های آنها به جای حذف ، باز گذاشتن درب برای بازگشت. آنها ممکن است برنامه را حذف کنند تا تعداد دفعات استفاده از آن را محدود کنند یا اشتراک اطلاعات شخصی را متوقف کرده و خبرمایه خود را منفعل کنند.

بدون توانایی صادر کردن تاریخچه یک گروه یا انتقال کاربران آن به گزینه ای خارج ، هیچ گزینه کاملی برای جوامع آن وجود ندارد.

آنچه کیف پول شما باید درباره کنسول های بازی نسل بعدی بداند
بیشتر بخوان!

فیس بوک روش هایی را برای صادر کردن اطلاعات نمایه خود ارائه می دهد تا بتوانید یک کپی از آن داشته باشید و حتی ابزاری برای انتقال عکس های خود به سرویس های رقیب داشته باشید. اما هیچ تنظیمات صادراتی برای گروه ها وجود ندارد ، هیچ راهی آسان برای انتقال آنها به یک سایت جدید وجود ندارد. و حتی اگر وجود داشته باشد ، متقاعد کردن صد عضو ، چه رسد به صدها هزار نفر از آنها ، برای ترک برنامه و یادگیری نحوه پیمایش یک برنامه کاملاً جدید ، کاری تقریباً غیرممکن است. بدون روشی سیستماتیک برای انتقال گروه ها از فیس بوک ، گروه ها مجبور می شوند که خود را از ابتدا اصلاح کنند.

بارگذاری

اگر آنها علاقه مند باشند ، گزینه هایی برای گروه ها از انجمن های خصوصی به انجمن های عمومی وجود دارد ، از جمله Slack ، Reddit ، Twitter و Discord و ایجاد گروه های چت خصوصی در ابزارهایی مانند Signal یا iMessage. و سیلیکون ولی در حال ایجاد شرکت های نوپا برای گروه هایی مانند Mighty Networks و همچنین برنامه های اجتماعی با گرایش سیاسی خاص مانند Parler است که گروه هایی را ارائه نمی دهد. اما انتقال از یک شرکت فناوری به شرکت دیگر ممکن است یک درمان جدی باشد.

آندره داونینگ ، یک محقق امنیت و مدافع حقوق حریم خصوصی که یک موسسه غیرانتفاعی را برای حمایت از جوامع آنلاین بهداشت و درمان به نام مجموعه نور آغاز کرد ، گفت: “برای حل این مشکل ، ما نیاز به تغییر ساختاری داریم ، ما نیاز به تغییر سیاست داریم.”

اپل برای اولین بار تخفیف ساعت ، آیپد و سرویس را معرفی می کند
بیشتر بخوان!

در سال 2018 ، داونینگ روزنه ای در فیس بوک پیدا کرد که به اشخاص ثالث اجازه می داد با استفاده از برنامه افزودنی Chrome لیست اعضا را از گروه های بسته بارگیری کنند. فیس بوک متعاقباً روزنه را بست. سرپرست گروهی برای افراد مبتلا به جهش ژنی BRCA که خطر ابتلا به سرطان پستان و تخمدان را افزایش می دهد ، داونینگ می خواهد گروه خود و افرادی مانند آن بتوانند از تاریخچه خود پشتیبان تهیه کنند ، آن را از سیستم عامل منتقل کرده و از فیس بوک حذف کنند . او هنوز در سایت است ، حتی در حالی که خواستار شکسته شدن و تنظیم شرکت است.

فیس بوک از اظهار نظر در مورد تنظیمات گروههای خود یا هرگونه برنامه ریزی برای آنها در آینده خودداری کرد.

“دوست دارم بگویم مردم باید از آنها اجتناب کنند ، اما من می دانم برای آن گروه طولانی مدت COVID یا کسی که تازه به سرطان مبتلا شده است ، آنها می خواهند آنچه را که می توانند برای پیدا کردن افراد دیگر برای هدایت آنها به این کار انجام دهند. داونینگ گفت. “من نمی روم تا همه بتوانیم با هم برویم.”

افرادی که در فیس بوک می مانند و به صورت رایگان کار می کنند ، گروه هایی را اداره می کنند و مدیریت می کنند ، این کار را برای شرکت انجام نمی دهند. آنها متعهد به اجتماعاتی هستند که ایجاد کرده و به آنها پیوسته اند. ارتباطاتی که می تواند بیش از نگرانی در مورد شرکت باشد.

بازی چندگانه آیفون اپل می تواند مورد توجه مشتریان قرار بگیرد
بیشتر بخوان!

بارگذاری

سندی بی ، وکیل دادگستری در لس آنجلس ، که به شرط استفاده از آخرین آخرین مقدمات خود گفت: “من نسبت به آنها وفاداری خاصی ندارم ، زیرا احساس می کنم این همه کار را به صورت رایگان انجام داده ام.” .

سندی گروههای معدودی را اداره می کند و آموزش های ضد نژادپرستی را در فیس بوک انجام می دهد. او ساعتها وقت خود را صرف تلاش برای مبارزه با نژادپرستی در فضاهای عمومی و خصوصی فیس بوک می کند ، از گروه های پرچم دار با کلمه n به نام خود گرفته تا برخورد با صندوق ورودی مسنجر خود ، جایی که پیام های تهدیدآمیز و نژادپرستانه دریافت می کند. او به ارتباطاتی که در این سایت برقرار کرده است جایزه می دهد و می گوید این ارتباط او را به سمت اجتماعات مردمی سوق داده است که در غیر این صورت ملاقات نمی کردند. اما کاری که او برای ماندن در فیس بوک انجام می دهد خسته کننده است.

سندی گفت: “این احساس می شود که در یک رابطه سو ab استفاده کننده باشید.” “چند بار از موارد مشابه شکایت دارید و چند مقاله قابل نوشتن است ، قبل از اینکه تغییری ایجاد کنند؟”

واشنگتن پست

بیشترین بازدید در فناوری

بارگذاری


منبع: www.mvm210.ir

لینک ها کوتاه شده

u.nu/v7nta
ulvis.net/9ieH

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *