چرا کنترلر DualSense PS5 می تواند تغییر دهنده بازی باشد


اما در حالی که طراحی کنسول فاصله ای آینده نگرانه از گذشته PlayStations دارد ، بیشتر مربوط به تجربه واقعی بازی تغییرات مربوط به کنترل کننده است که این بار سونی آن را DualSense می نامد.

این پد بزرگتر ، پهن تر و قدرتمندتر از پد موجود در PlayStation 4 است ، در دست احساس گردتر می شود ، اما با طرح آشنایی که ما 23 سال است می شناسیم و نسخه بزرگتر پد مرکزی با لمس آن احساس می شود. درون این فناوری است که برخی از ترفندهای جدید را فعال می کند.

طراحی DualSense از کنسول خود در صفحات سفید خمیده و مشکی و یک نوار نور تغییر دهنده رنگ در اطراف صفحه لمسی مرکزی تقلید می کند.

بازخورد لرزش کنترلر به طرز چشمگیری بهبود یافته است به طوری که نه تنها می لرزد ، بلکه می تواند انواع مختلف احساسات طلسم را ایجاد کند. این چیزی شبیه HD Rumble است که کنترل کننده های سوئیچ آن را دارند ، اما حتی با جزئیات بیشتر.

دانگل USB کوچک کلید امنیت بیشتر
بیشتر بخوان!

ب Astro’s Playroom – یک بازی که از قبل روی هر PS5 نصب شده و به عنوان مقدمه ای برای قابلیت های کنترل کننده مورد استفاده قرار می گیرد – شما می توانید هر مرحله از آواتار رباتیک خود را در کنترل کننده احساس کنید و بسته به مواد زیر پایتان تغییر بافت می دهد. در صورت لغزش یخ ، یا احساس گرد و غبار و آوار در هنگام مشکل در وارد شدن به باد بیابان احساس خارش می کنید.

تولید این توهم با تولید صدا از بلندگوی کنترلر امکان پذیر است ، که در PS4 امکان پذیر بود اما به نظر می رسد اکنون که با بازخورد لمسی ترکیب شده است ، اطلاعات حسی بسیار بیشتری را ارائه می دهد. زیر بلندگو اکنون یک میکروفون نیز وجود دارد اتاق بازی Astro برای جابجایی دنده از شما می خواهد که ضربه بزنید اما واقعاً بیشتر وقتی که هدفون ندارید برای تماس های صوتی سریع استفاده می شود.

هزینه پایین ساعت اپل برنده است
بیشتر بخوان!
کنترل کننده های PlayStation با گذشت زمان تغییر کرده اند ، اما DualSense ممکن است بزرگترین جهش باشد.

کنترل کننده های PlayStation با گذشت زمان تغییر کرده اند ، اما DualSense ممکن است بزرگترین جهش باشد.اعتبار:تیم بیگز

ویژگی جدید و چشمگیر ، چیزی بنام Sony Adaptive Triggers است که به شما امکان می دهد بسته به آنچه در بازی اتفاق می افتد فشار دکمه های شانه L2 و R2 را تغییر دهید. این نه تنها به سازندگان بازی این امکان را می دهد تا کلیک را آسان تر یا دشوارتر کنند ، بلکه می توانند با قرار دادن دست اندازها و مقاومت در طول مسیر راه اندازها ، اطلاعات لمسی را اضافه کنند.

M1 MacBooks رقابت را با قدرت و سرسختانه توزیع می کند
بیشتر بخوان!

به عنوان مثال ، تصور کنید که در حال رانندگی با موتور سیکلت هستید. رانش اولیه ماشه ممکن است کاملاً سبک باشد ، اما در این صورت شما به یک نقطه ایستا برخورد می کنید و باید فشار بیشتری برای فشار دادن موتور وارد کنید. یا شاید یک کمان را به عقب بکشید ، جایی که وقتی رها می شوید عمل کشیدن و عقب انداختن عمل بیشتر و بیشتر می شود. به راحتی می توان فهمید که چگونه می توان از فناوری نه تنها به منظور تقویت احساس کاری که انجام می دهید ، بلکه برای بازخورد به شما که به راه حل پازل اشاره دارد یا به شما کمک می کند عملکرد لازم را درک کنید ، استفاده کنید.

Google Pixel 4a و سایر تلفن های هوشمند عالی زیر 1000 دلار
بیشتر بخوان!

ب اتاق بازی Astro یک قسمت طولانی وجود دارد که باید کنترل کننده را کج کرده و ماشه را به سیم پیچ بکشید و یک فنر رباتیک رها کنید ، و بافت راه راه ماشه ها همراه با لرزش و صدای فنر یک تجربه ملموس را ایجاد می کند. در این سناریوی خاص متوجه شدم که انگشت اشاره من از تنش اضافی خسته شده است ، بنابراین باید تصور کنم که این ویژگی ممکن است برای کسانی که از آرتروز یا سایر مشکلات تحرک دست رنج می برند ، مشکلاتی ایجاد کند ، اما من تأیید کردم که در صورت تمایل اثرات (تنش و نوسانات) کاهش می یابد یا خاموش می شود .

چرا متنفر بودن از فیس بوک آسان است اما ترک آن دشوار است
بیشتر بخوان!

البته ، PS5 از اولین کنسولی که نکاتی را در کنترلر خود پخته است ، فاصله زیادی دارد و تاریخ نشان می دهد که این احتمال وجود دارد که این ویژگی ها توسط جامعه توسعه گسترده نادیده گرفته شود. به خصوص وقتی بازی برای چندین سیستم ساخته شده باشد ، ایجاد لرزش و رفتار محرک برای PS5 ممکن است در اولویت نباشد. و با این حال ، حتی اگر در پایان از این فناوری فقط در بازی های انحصاری PS5 استفاده شود ، این یک بعد جدید و جالب اضافه می کند که در نسل قبلی امکان پذیر نیست.

خبرنامه فناوری

بهترین داستان ها و بررسی های فن آوری به صورت هفتگی ارائه می شود. ثبت نام برای سنجزوه در اینجا و صبح سیدنیاینجا.

بیشترین بازدید در فناوری

شارژ کردن


منبع: www.mvm210.ir

لینک ها کوتاه شده

shrtco.de/15hWTU
clck.ru/Rhm86
u.nu/69l0w
ulvis.net/5MTL

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *