چگونه داده های خود را در دوره TikTok ایمن نگه داریم


در سال 2020 اتفاقات زیادی افتاده است که به راحتی می توان یکی از داستان های عالی تکنولوژی را فراموش کرد. در اوایل سال جاری ، دولت های سراسر جهان ، از جمله ایالات متحده ، تهدید به ممنوعیت TikTok شدند. این سرویس در بیش از 150 کشور جهان و بیش از 800 میلیون کاربر ماهانه مورد استفاده قرار می گیرد و متهم شده است که داده های کاربران را با دولت چین به اشتراک می گذارد.

شواهد بسیار کمی وجود دارد که نشان دهد این اتفاق واقعاً رخ داده است ، اما نگرانی بیشتر به موضوع یک شرکت چینی بودن معطوف شده است ، دولت چین می تواند از ByteDance ، مالک TikTok بخواهد داده های کاربر را به اشتراک بگذارد و هیچ استفاده ای از آن نداشته باشد.

در کشورهایی مانند هند ، واقعاً ممنوعیت وجود دارد. با این حال ، در آمریکا ، TikTok هنوز در دسترس است و بحث کنترل یک شرکت آمریکایی هنوز به جایی نرسیده است. بسیاری از ما با توجه به هر آنچه اتفاق افتاده است ، به راحتی مسئله ای را که همیشه وجود داشته فراموش کرده ایم.

باتری بزرگ ویکتوریا 300 مگاوات است و توسط MegaPack تسلا تأمین می شود
بیشتر بخوان!

برای روشن شدن بیشتر موضوع ، بیایید ببینیم که آیا مشکل واقعاً آنقدر بد است و در مقام شخصی خود برای حفظ امنیت داده های خود چه کاری می توانید انجام دهید.

مردانی که شب کار می کنند

آیا دولت های خارجی داده های ما را ردیابی می کنند؟

گرچه ممکن است نگرانی در مورد مشارکت بالقوه TikTok با دولت های خارجی که داده های ما را کنترل می کنند وجود دارد ، آیا واقعاً این اتفاق می افتد؟

در سالهای اخیر مشاهده کرده ایم که دولتهای خارجی از شرکتهایی مانند کمبریج آنالیز برای تجزیه و تحلیل داده های ما و استفاده از آنها برای دستکاری ما استفاده کرده اند. بزرگترین نمونه این امر در ادعاهای مداخله روسیه در انتخابات 2016 ایالات متحده است.

کلاه ایمنی روشن: حالت آهنگ v2 تسلا در عملکرد مدل 3
بیشتر بخوان!

با این وجود ، در سال 2013 هنگامی که ادوارد اسنودن به جهانیان آشکار کرد که آژانس امنیت ملی (NSA) تماس های تلفنی و استفاده از اینترنت توسط میلیون ها آمریکایی بی گناه را کنترل می کند ، گسترده ترین نقض داده ها آشکار شد.

به عبارت دیگر ، ما می دانیم که ردیابی داده های ما برای دولتها خطرناک است ، بنابراین حتی اگر TikTok در سال 2020 مورد توجه قرار گرفته باشد ، تنها علامت کوچک آن یک مشکل بسیار بزرگتر است.

بنابراین چگونه از نظارت دولت محافظت می کنید؟

مرد مردم زن سیب

همیشه از VPN استفاده کنید

ایده تحریم TikTok همیشه اشتباه بوده است. ما با کنار گذاشتن آزادی اطلاعات نمی توانیم از خود محافظت کنیم. در عوض ، می توانیم گام هایی را برای استفاده مسئولانه از اینترنت برداریم.

اپل 5G را به آیفون 12 و آیفون 12 پرو اضافه می کند ، mmWave فقط ایالات متحده است
بیشتر بخوان!

به همین دلیل ، استفاده از یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) در همه دستگاه ها بیش از هر زمان دیگری مهم است. مهم نیست که چه کاری آنلاین انجام می دهید ، داده های شما در معرض خطر است.

VPN اطلاعات شما را رمزگذاری می کند و آدرس IP شما را پنهان می کند ، بنابراین پیگیری فعالیت های شما برای دولت ها یا هکرها عملاً غیرممکن است.

VPN سالهاست که در حال تکامل است و به یک فضای واقعی رقابتی تبدیل شده است. بهترین خدمات VPN را برای سال 2020 می توانید در VPNPros.com پیدا کنید.

هنگامی که VPN دارید ، هنوز باید اقدامات دیگری برای محافظت از خود انجام دهید.

زنی که از خانه با لپ تاپ خود کار می کند

استفاده مسئولانه از اینترنت

زندگی در نادانی شاد در مورد تهدیدهای احتمالی سایبری آسان است ، تا زمانی که سازش کنید و از اقدام نکردن خود پشیمان شوید.

DJI Mini 2 با ارائه پیشنهادات 4K30 و زمان پرواز 31 دقیقه به کف دست شما می رود
بیشتر بخوان!

وقتی صحبت از اطلاعات ورود به سیستم می شود ، خیلی آرام هستیم. ما به راحتی و با داشتن امنیت ، رمزهای عبور را که به راحتی قابل شکستن هستند انتخاب می کنیم و از آنها در چندین حساب استفاده می کنیم.

این یکی از عادت هایی است که می توانید بلافاصله آن را کنار بگذارید. MFA را در هر حسابی که این را پشتیبانی کند فعال کنید. از Password Manager استفاده کنید یا از مرورگرهای مدرنی استفاده کنید که به طور خودکار رمزهای عبور قوی ایجاد می کنند و آنها را به طور خودکار پر می کنند. این وسوسه استفاده از گذرواژه های کوتاه را که به راحتی قابل یادآوری است اما به راحتی حدس می زند از بین می برد.

علاوه بر این ، برای دسترسی به هیچ سایتی از حساب رسانه اجتماعی استفاده نکنید. اگرچه این کار راحت است ، اما بهتر است شما وقت خود را صرف ایجاد یک سیستم صدور گواهینامه منحصر به فرد برای هر سرویس کنید. اگر اعتبارنامه شما به خطر بیفتد ، یکی از اولین کارهایی که یک مهاجم انجام می دهد این است که به سایر سرویس ها دسترسی پیدا کند و اگر حساب های مشترکی دارید که این کار را برای آنها بسیار آسان می کند.

ABB برای شارژ الکترونیکی جدید الکتریکی نصب شده توسط JET Charge با آئودی همکاری می کند
بیشتر بخوان!

سرانجام ، اگر موشواره خود را روی پیوندی قرار دهید (یا روی تلفن همراه خود کلیک کنید و آن را نگه دارید) و فکر می کنید س it’sال برانگیز است ، ریسک نکنید. همه ما تمایل به اشتباه داریم وقتی که باید بهتر بدانیم. سعی کنید آنچه را که در معرض خطر است به خاطر بسپارید و شاید بتوانید از تحویل حساس ترین داده های خود جلوگیری کنید.


منبع: www.mvm210.ir

لینک ها کوتاه شده

shrtco.de/kEfnKf
u.nu/1sol0
ulvis.net/en3r

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *