5 نکته امنیتی سایبری برای آیفون 12 جدید اپل


اپل اخیراً آیفون 12 را معرفی کرد و اکنون در استرالیا به فروش می رسد. به طور طبیعی ، مردم از تجربه چیزهای جدید در این آیفون ، عملکرد سریع تر ، دوربین های بهتر و بزرگترین تازه سازی طراحی که در بیش از سه سال دیده ایم ، هیجان زده هستند.

وقتی انسان از احساسات پر می شود ، تمرکز بر روشن و روشن بسیار آسان است و نه بر آنچه واقعاً مهم است. تهیه یک تلفن جدید در نهایت فرصتی برای آزمایش نحوه انجام کارها در جبهه امنیتی است.

از آنجا که تلفن های همراه منبع غنی از داده هستند ، هدف دائمی حملات نیز هستند. دارندگان آیفون های موجود احتمالاً ده ها برنامه را به تلفن جدید خود منتقل می کنند که هرکدام از آنها دارای گواهی نامه هایی هستند که به دلیل نقض امنیت آنلاین توسط ارائه دهندگان خدمات قابل دسترسی هستند.

چگونه داده های خود را در دوره TikTok ایمن نگه داریم
بیشتر بخوان!

با توجه به اینکه جرایم اینترنتی یکی از شدیدترین جرایم در حال حاضر در جهان است ، محافظت از حسابها و دستگاههای شما بیش از هر زمان دیگری مهم است.

قبل از استفاده از آیفون 12 جدید خود ، در اینجا چند نکته امنیتی شبکه برای اطمینان از یک تجربه ایمن آورده شده است.

فعالیت آنلاین خود را رمزگذاری کنید

هر بار که به صورت آنلاین در اینترنت گشت و گذار می کنیم ، حتی نمی دانیم اما مجرمان سایبری فعالیت آنلاین خود را به راحتی مشاهده می کنند. این معمولاً هنگامی اتفاق می افتد که اتصالات WiFi رمزگذاری نشده باشند.

به همین دلیل ، از دست دادن اطلاعات شخصی ما یا حتی هرگونه اطلاعات حساس و خصوصی می تواند ما را در موقعیت آسیب پذیر قرار دهد. برای کمک به این موضوع ، همیشه آنلاین بودن اتصالات VPN خود را رمزگذاری کنید. VPN آدرس IP را پنهان کرده و ترافیک آنلاین را رمزگذاری می کند تا اشخاص ثالث یا هکرها نتوانند آن را مشاهده کنند.

چگونه کالای خود را طراحی کنیم: 5 مرحله برای تحقق آن
بیشتر بخوان!

حالت محدود USB

هنگامی که تلفن شما به دستگاه دیگری متصل شد یا به آن متصل شد ، این احتمال وجود دارد که مجرمان اینترنتی به تلفن شما وارد شوند و به تمام داده های شما دسترسی پیدا کنند. اتصال به دستگاه های ناشناخته همچنین می تواند دستگاه شما را با ویروس هایی خراب کند که امنیت تلفن شما را بیشتر در معرض خطر قرار می دهد.

این ابزاری است که به هکرها اجازه می دهد بدون اینکه شما بدانید ، به راحتی وارد سیستم های شما شوند حتی کد دسترسی شما را دور زده و به داده های شما دسترسی پیدا کنند. به همین دلیل ، حتماً حالت محدود USB را در آیفون جدید خود فعال کنید.

Raspberry Pi 400 رایانه ای روی صفحه کلید است ، قدیمی و جدید
بیشتر بخوان!

به دنبال برنامه های جعلی باشید

ما اغلب تمایل داریم برنامه ها را به طور تصادفی نصب کنیم و هرگز قانونی بودن و احراز هویت این برنامه ها را واقعاً بررسی نمی کنیم. بسیاری از مجرمان از این طریق استفاده کرده اند تا افراد از طریق این کلاهبرداری از برنامه های جعلی ، اطلاعات شخصی ، کارت اعتباری یا اطلاعات تماس و همچنین رمزهای ورود خود را وارد کنند.

برای جلوگیری از افتادن در چنین دامهایی ، قانونی بودن و صحت برنامه هایی را که می خواهید بارگیری کنید دوباره بررسی کنید. برای دریافت پیوندهای رسمی برنامه ها ، سایت های رسمی را جستجو کنید.

از باز کردن پیوندهای ناشناخته خودداری کنید

بارها و بارها در حالی که در حال مرور اینترنت یا برخی از وب سایت ها هستیم ، برخی از پیوندهای ناشناخته ظاهر می شوند. این پیوندها ناامن هستند و معمولاً نه تنها تلفن شما را تهدید می کنند بلکه می توانند به هکرها دسترسی مستقیم به حساب ایمیل شما را داشته باشند.

شرط بزرگ GoPro در قیمت گذاری HERO9 جواب داد! از 500000 مشترک عبور می کند
بیشتر بخوان!

این پیوندها بسیار واقعی به نظر می رسند و ممکن است با صفحات اصلی اشتباه گرفته شوند. هکرها پس از دسترسی به حساب ایمیل شما ، تقریباً به همه مواردی که شناسه ایمیل شما به آن پیوند دارد دسترسی پیدا می کنند. دوباره شما را آسیب پذیر می کند. بنابراین راه هوشمندانه برای مقابله با آن ، کلیک نکردن روی پیوندهایی است که نمی دانید.

مراقب مجوزها باشید

ما در مورد مجوزهایی که برنامه ها برای نصب درخواست می کنند صحبت می کنیم. آنچه در اینجا منجر به مشکل امنیت سایبری می شود این است که ما به دلیل اجازه دادن به توسعه دهندگان این برنامه ها توجه نکنیم.

هنگامی که این مجوزها را بدون بررسی دقیق جزئیات اعطا کردیم ، به شخص ثالث اجازه می دهیم از نظر دانستن اطلاعات شخصی مانند مکان ، عکس ها و سایر فعالیت های خصوصی در شبکه ، به ما نزدیک شود.

ویژه جمعه سیاه: آمازون - techAU
بیشتر بخوان!

برای این منظور ، تنظیم پیش فرض ضروری است که شما همیشه درخواست نصب برنامه ها را می کنید و باید به دلیل امنیت خود ، مجوز “دسترسی به ..” را برای هر چیزی که برای شما ناخوشایند است با آن به اشتراک بگذارید ، لغو کنید.

سرانجام ، وقت آن فرا رسیده است که امنیت سایبری را برای زمان با کیفیت آنلاین به دست خود بگیریم. به نظر می رسد اینترنت فضای امنی است ، در حالی که در واقع تهدیدات آنلاین زیادی برای امنیت سایبری شما وجود دارد ، مگر اینکه اقدامات مناسبی در مورد جرایم اینترنتی انجام شود.


منبع: www.mvm210.ir

لینک ها کوتاه شده

shrtco.de/z7fb4
clck.ru/RaJuo
u.nu/jn6bn
ulvis.net/PfFw

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *